EğitimGüncelMuğla

Okulların Bahçe Duvarlarına Yazmaktan Bıkmadılar

Mustafa Gizli mahalle içerisinde yer alan okulların bahçe duvarlarına yazı yazan şahıslardan dolayı sıkıntı çektiklerini söyledi.

Karaçulha Mahalle Muhtarı Mustafa Gizli okulların bahçe duvarlarına yazı yazan şahıslardan bıktıklarını söyledi. Gizli; “ben duvarları temizlemekten bıktım, duvarlara yazı yazan şahıslar bıkmadı” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

Kolluk kuvvetlerinden yardım isteyen Karaçulha Mahalle Muhtarı Mustafa Gizli sorumsuz kişilerin sürekli okul duvarlarına boya ile yazı yazdıklarını söyledi. Çok sayıda okul bulunan ve Fethiye’nin en büyük mahalleleri arasında yer alan Karaçulha mahallesinin muhtarı Mustafa Gizli mahalle içerisinde yer alan okulların bahçe duvarlarına yazı yazan şahıslardan dolayı sıkıntı çektiklerini söyledi. Gizli; “ben duvarları temizlemekten bıktım, duvarlara yazı yazan şahıslar bıkmadı. Bu konuda kolluk kuvvetlerinden yardım istiyorum” dedi. Zaman zaman akşamları ilkokul çevresinde kim olduğu belli olmayan kişiler tarafından alkol alındığını ve kavgaların yaşandığını belirten muhtar Gizli, “Aylardan bu yana bu kişilerden yana başımız dertte. Çocuklarımızın eğitim gördüğü okulun çevresi akşamları alkoliklerin yeri oluyor. Ve sonrasında sprey boyalar ile okulun bahçe duvarlarına değişik yazılar yazıyorlar. Bu tür insanlardan ve onların yazılarını temizlemekten dolayı ben bıktım. Onlar daha bıkmadılar. Buralara yazı yazanları veya burada alkol alanları gören vatandaşlarımızdan bana ulaşmalarını veya polisi aramalarını talep ediyorum. Ayrıca bu anlamda kolluk kuvvetlerimizden de yardım istiyorum” dedi.

Haber Merkezi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu