fethiye habermuğlamuğla haberfethiye haberlerfethiyeden haberlerseydikemer haberhaber seydikemerhaber fethiyeseydikemerKaraçulhaKaraçulha DerneğiÇalışÖlüdenizMuğlaFethiye BelediyesiMuğla BüyükşehirMuskiPatlangıçMUTTAŞMUÇEPMuğla ÜniversitesiFethiye İşletme FakültesiFethiyesporfethiye haberlerkaraçulhaçamköyfethiye körfezifethiye belediyesifethiye kaymakamlığımuğla haberbeşkaza haberenflasyonemeklilikötvdövizakpchpsaadetmhpiyi
DOLAR
32,8893
EURO
35,8645
ALTIN
2.531,61
BIST
11.172,75
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Muğla
Az Bulutlu
38°C
Muğla
38°C
Az Bulutlu
Salı Az Bulutlu
35°C
Çarşamba Az Bulutlu
34°C
Perşembe Parçalı Bulutlu
34°C
Cuma Açık
33°C

Gösteri ve Yürüyüş Alanları Belirlendi

Gösteri ve Yürüyüş Alanları Belirlendi
30 Ocak 2023 12:02 | Son Güncellenme: 30 Ocak 2023 12:28
0
A+
A-

Fethiye’de 2023 yılında gösteri, yürüyüş ve toplanma ile dağılma alanları ve bunlarla ilgili afiş asılacak yerler ile alternatif güzergahlar belirlendi. T.C. Fethiye Kaymakamlığından yapılan açıklamada “13 Mart 2014 tarih ve 28940 sayılı Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren temel hak ve hürriyetlerin geliştirilmesi amacıyla çeşitli kanunlarda değişiklik yapılmasına dair 6529 sayılı kanun ile 2911 sayılı toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanunun 6. Maddesinde yapılan değişiklik gereğince; Fethiye ilçemizde oluşturulan açık ve kapalı yer ve toplantı alanları ve dağılma noktaları, gösteri yürüyüş toplantı alanları ve yürüyüş güzergahları ile alternatif alanlar ile planlar belirlenmiştir. Fethiye ilçemizde oluşturulan açık ve kapalı yer ve toplantı alanları ve dağılma noktaları, gösteri yürüyüş toplantı alanları ve yürüyüş güzergahları ile alternatif planın; kamu düzeni ile genel asayişi bozmayacak ve vatandaşların günlük yaşamını zorlaştırmayacak şekilde anılan yasanın 22. Maddesinin birinci fıkrasında sayılan sınırlamalara uyulması kaydıyla; ilgili birimlerin görüşleri alınması sonucunda söz konusu güzergahların aşağıdaki şekilde belirlenmesi hususunu olurlarınıza arz ederim” denildi.

“AÇIK Ve KAPALI YER TOPLANTI ALANLARI VE DAĞILMA NOKTALARI”

1 Nolu Miting Alanı: Beşkaza Meydanı. Dağılma Noktaları: Kordon Boyu, Dispanser caddesi, 501/1 sokak ve 501/2 sokak.

2 Nolu Miting Alanı: Salı Pazarı Meydanı (1 Nolu Sağlık Ocağı Doğu kısmı 523. ve 518. Sokak ile Pürşahbey Caddesi arasında kalan bölüm). Dağılma Noktaları: Pürşahbey Caddesi, 518 Sokak, 523 Sokak.

3 Nolu Miting Alanı: Civcili Ahmet Ağa Meydanı. Dağılma Noktaları : 950 Sokak, 951 Sokak, 952 Sokak, 953 Sokak, 954 Sokak, 955 Sokak ve 956 Sokak.

4 Nolu Miting Alanı  : Karaçulha Pazar Yeri. Dağılma Noktaları; Ali Onbaşı Caddesi, Atatürk Bulvarı. 5 Nolu Miting Alanı  : Çatalarık Düğün Salonu. Dağılma Noktaları : Kazım Karabekir Caddesi, 1220 Sokak, Turgut Özal Bulvarı

“GÖSTERİ YÜRÜYÜŞ TOPLANMA ALANLARI VE YÜRÜYÜŞ GÜZERGAHLARI”

1 Nolu Toplanma Alanı : Salı Pazarı Meydanı(1 Nolu Sağlık Ocağı Doğu kısmı 523. ve 518. Sokak ile Pürşahbey Caddesi arasında kalan bölüm) Yürüyüş Güzergahı : 518 Sokaktan hareketle(1 Nolu Sağlık Ocağı önü), Uğur Mumcu Parkına giriş, Kordon Boyunu takiben Beşkaza Meydanına kadar olan güzergah. Dağılma Noktaları : Kordon Boyu, Dispanser Caddesi, 501/1 Sokak ve 501/2 Sokak.

2 Nolu Toplanma Alanı : Salı Pazarı Meydanı(1 Nolu Sağlık Ocağı Doğu kısmı 523. ve 518.Sokak ile Pürşahbey Caddesi arasında kalan bölüm) Yürüyüş Güzergahı : 518 Sokaktan hareketle(1 Nolu Sağlık Ocağı önü), Gaffar Okan Caddesi, Eski Hastane Kavşağı, Atatürk Caddesi, Dispanser Sokak girişle 502 Sokak( Deniz Yolu Sokak) takiben Beşkaza Meydanına kadar olan güzergah. Dağılma Noktaları :Kordon Boyu, Dispanser Caddesi, 501/1 Sokak ve 501/2 Sokak.

3 Nolu Toplanma Alanı : Özgecan Anıtı yanı (Cahit Gündüz Caddesi Kordon Boyu). Yürüyüş Güzergahı :Cahit Gündüz Caddesi Kordon Boyu takiben Uğur Mumcu Parkına giriş, Kordon Boyunu takiben Beşkaza Meydanına kadar olan güzergah. Dağılma Noktaları :Kordon Boyu, Dispanser Caddesi, 501/1 Sokak ve 501/2 Sokak.

4 Nolu Toplanma Alanı : Özgecan Anıtı yanı (Cahit Gündüz Caddesi Kordon Boyu) Yürüyüş Güzergahı : Cahit Gündüz Caddesini takiben Gaffar Okan Caddesi, Eski Hastane Kavşağı, Atatürk Caddesi, Dispanser Sokak, 502 Sokak (Deniz Yolu Sokak) Beşkaza Meydanına kadar olan güzergah. Dağılma Noktaları : Kordon Boyu, Dispanser Caddesi, 501/1 Sokak ve 501/2 Sokak.

5 Nolu Toplanma Alanı : Salı Pazarı Meydanı (1 Nolu Sağlık Ocağı Doğu kısmı 523. ve 518. Sokak ile Pürşahbey Caddesi arasında kalan bölüm). Yürüyüş Güzergahı : Pürşahbey Caddesinden hareketle, Köprübaşı Mevkii, Atatürk Caddesi, Dispanser Sokak girişle 502 Sokak ( Deniz Yolu Sokak) takiben Beşkaza Meydanına kadar olan güzergah. Dağılma Noktaları : Kordon Boyu, Dispanser Caddesi, 501/1 Sokak ve 501/2 Sokak.

6 Nolu Toplanma Alanı : Çalış Kordon Boyu Seyir Terası. Yürüyüş Güzergahı : Seyir terasından hareketle Barış Manço Bulvarı, İbrahim Gül Caddesi, 950 Sokak takiben Civcili Ahmet Ağa Meydanına kadar olan güzergah. Dağılma Noktaları : 950 Sokak, 951 Sokak, 952 Sokak, 953 Sokak, 954 Sokak, 955 Sokak ve 956 Sokak.

7 Nolu Toplanma Alanı : Salı Pazarı Meydanı (1 Nolu Sağlık Ocağı Doğu kısmı 523. ve 518. Sokak ile Pürşahbey Caddesi arasında kalan bölüm). Yürüyüş Güzergahı : Pürşahbey Caddesinden hareketle, Köprübaşı Mevkii, Atatürk Caddesi takiben Cumhuriyet Meydanına kadar olan güzergah. Dağılma Noktaları  : Atatürk Caddesi, Çarşı Caddesi, 40. Sokak, Kordon Boyu

“ALTERNATİF PLAN MİTİNG ALANI VE DAĞILMA NOKTALARI”
Miting Alanı : Cumhuriyet Meydanı (Yapı Kredi Bankası karşısı (Fethiye Spor) Otoparkı içerisi)Dağılma Noktaları : Atatürk Caddesi, Kordon Boyu, Çarşı Caddesi ve 40. Sokak

“GÖSTERİ YÜRÜYÜŞ TOPLANMA ALANI VE YÜRÜYÜŞ GÜZERGAHLARI”

Toplanma Alanı : Cumhuriyet Meydanı. Yürüyüş Güzergahı : Cumhuriyet Meydanından hareketle, Kandönmezler Kavşağı, Çarşı Caddesi, Köprübaşı Kavşağı, Pürşahbey Caddesi, Salı Pazarı Meydanına kadar olan güzergahtır. Dağılma Noktaları : Pürşahbey Caddesi,518 Sokak ve 523 Sokak
ETKİNLİKLERDE AFİŞ ASILACAK YERLER:
(Fethiye Belediyesinden izin almak suretiyle) 1-Miting alanı, 2-Yeni Cami Yanı, 3-Ovacık Köprüsü, 4-Çalış Aries Kavşağı, 5-Ovacık Köprüsü, 6-Stroer şirketine ait ışıklı pano ve bilboardlar (Ücreti Karşılığında)

Haber Servisi