EğitimGüncel

Fethiye’de Anasınıfı ve Birinci Sınıflar Eğitime Başladı

Mart ayından itibaren kapalı olan okullar, alınan tedbirler çerçevesinde kapılarını anasınıfı ve ilkokul birinci sınıflar için açtı.

Fethiye’de anasınfı ve birinci sınıflar yüz yüze eğitime başladı. Covid-19 salgını nedeniyle Mart ayından itibaren kapalı olan okullar, alınan tedbirler çerçevesinde kapılarını anasınıfı ve ilkokul 1’inci sınıflar için açtı. Öğrenciler bu gün heyecanlı ve sevinçli bir şekilde okullarına gittiler. Öğrencilerin maske taktıkları ve yanlarında dezenfektan, kolonyalı mendil oldukları gözlendi. Anne ve babalarıyla okullarına gelen öğrenciler ilk derslerine girdiler. Fethiye’de okullar balonlar ve bayraklarla süslendi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB), okullarda yüz yüze eğitim, seyreltilmiş uygulamalarla anasınıfı ve ilkokul 1’inci sınıflarda haftada bir gün olacak şekilde başlatıldı. Fethiye’deki tüm okullarda pandemi sürecine yönelik koruyucu ve önleyici tüm tedbir ve güvenlik önlemleri alınarak 3 resmi anaokulu, 5 özel anaokulu, 27 resmi ilkokul, 6 özel ilkokul ve okul öncesi sınıflarda yüz yüze eğitim başladı. 5 bin 770’i okul öncesi, 3 bin 132’si birinci sınıf olmak üzere toplam 8 bin 902 öğrenci kademeli olarak yüz yüze eğitime güvenle başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullarda yüz yüze eğitim, seyreltilmiş uygulamalarla anasınıfı ve ilkokul 1’inci sınıflarda haftada bir gün olacak şekilde başlatıldı. Korona virüsü salgını nedeniyle Mart ayından beri kapalı olan okullar, alınan tedbirler çerçevesinde kapılarını anasınıfı ve ilkokul 1. sınıflar için açtı. Yeni eğitim öğretim dönemi, TRT EBA, EBA ve canlı dersler kullanılarak uzaktan eğitim yoluyla 31 Ağustos’ta başlatılmıştı. Okulların açıldığı ilk hafta olan 21-25 Eylül’de gerçekleştirilecek uyum programı okul öncesi eğitim kurumlarında ve ilkokul 1. sınıflarda bir gün yüz yüze eğitim şeklinde olacağı ifade edildi.

Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu