fethiye habermuğlamuğla haberfethiye haberlerfethiyeden haberlerseydikemer haberhaber seydikemerhaber fethiyeseydikemerKaraçulhaKaraçulha DerneğiÇalışÖlüdenizMuğlaFethiye BelediyesiMuğla BüyükşehirMuskiPatlangıçMUTTAŞMUÇEPMuğla ÜniversitesiFethiye İşletme FakültesiFethiyesporfethiye haberlerkaraçulhaçamköyfethiye körfezifethiye belediyesifethiye kaymakamlığımuğla haberbeşkaza haberenflasyonemeklilikötvdövizakpchpsaadetmhpiyi
DOLAR
32,5004
EURO
34,6901
ALTIN
2.496,45
BIST
9.693,46
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Muğla
Hafif Yağmurlu
13°C
Muğla
13°C
Hafif Yağmurlu
Cumartesi Az Bulutlu
18°C
Pazar Az Bulutlu
19°C
Pazartesi Az Bulutlu
23°C
Salı Az Bulutlu
22°C

Fethiye Belediyesi’nde Meclis Komisyon Üyeleri Belirlendi

Fethiye Belediyesi’nde Meclis Komisyon Üyeleri Belirlendi
4 Nisan 2023 13:18
0
A+
A-

Fethiye Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya meclis üyeleri Ayşe Devrim Öztürk, Ali Karaisaoğlu, Muhammet Kökten ve Sait avcı mazeretleri nedeniyle katılamadılar. Toplantıda Fethiye Belediyesi’nin 2023 yılı komisyon üyeliklerine seçimler yapıldı. Ayrıca gündemdeki maddelerde görüşülürken bu maddelerin hemen hepsi oy birliği ile kabul edildi. Toplantının açılışında konuşan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca milletvekili adaylığı ve diğer nedenlerle meclis görevinden istifa edenlerin yerine göreve gelen MHP’li Kamil Mutlu Demirtaş ile AK Parti’li Yusuf Bozkurt ve Yılmaz Akyüz’e görevlerinde başarılar diledi. Milletvekilliği aday adaylığı için bu görevden ayrılan MHP’li Cengiz Çay, AK Parti’li Turgay Öztürk ile AK Parti İlçe Başkanlığı için ayrılan Turhan Kovancı’ya verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür etti.
BELEDİYE ENCÜMEN ÜYELERİ DEĞİŞTİ
Toplantıda Fethiye Belediyesi encümen üyelikleri için kapalı oylama ile yapılan seçimde CHP’li Şevki Arıcan ve Melek Gözde Hoşafçı 17’şer oy ile Taner Boz ise 16 oy ile yeni belediye encümen üyeleri olarak seçildiler.
DİĞER KOMİSYONLARA KİMLER SEÇİLDİ?
Fethiye Belediye Meclisi İmar Komisyonu üyeliklerine; CHP’den Erdem can Cüceoğlu, Fatih Ugan, Mürüvet Başıhoş Karaca, AK Parti’li Gökhan Çakal ve MHP’li Sait Avcı seçilirken;
Plan ve Bütçe Komisyon Üyeliklerine; CHP’den Yücer Börekçi, Melek Gözde Hoşafçı, Şevki Arıcan, AK Parti’li Yusuf Bozkurt ve Ufuk Bildirici seçildi.
Tarife Komisyonu Üyeliklerine; CHP’den Aytekin Aras, Taner Boz, Melek Gözde Hoşafçı, AK Parti’den Yılmaz Akyüz, MHP’den Güray Hilmi Dirlik seçilirken;
Diğer İşler ve Yönetmelikler Komisyonuna; CHP’den Veli Pabuşçu, Ali Karaisaoğlu, Nurettin Metin Sevinç, AK Parti’den Adem Aykırı ve MHP’den Sait Avcı seçildi.
Denizcilik Komisyonu Üyeliklerine; CHP’den Ali Karaisaoğlu, Mehmet Uysal, Yücer Börekçi, AK Parti’den Mehmet Hikmet Selçuk ve İbrahim Külür seçilirken,
Turizm Komisyonu Üyeliklerine; CHP’den Sami Kemik, Miraç Efe Doğan, Fatih Ugan, AK Parti’den Muhammet Kökten ve Adem Aykırı seçildi.
Çevre Sağlık Komisyonu Üyeliklerine; CHP’den Melek Gözde Hoşafçı, Ayşe Devrim Öztürk, Erdem Can Cüceoğlu, MHP’den Güray Hilmi Dirlik ve AK Parti’den Süleyman Cengiz seçilirken,
Eğitim Gençlik ve Spor komisyonuna; CHP’den Nurettin Metin Sevinç, Miraç Efe Doğan, Sami Kemik, AK Parti’den Gökhan Çakal ve MHP’den Kamil Mutlu Demirtaş seçilen isimler oldular.
Meclis engelliler komisyonu üyeliklerine; CHP’den Ayşe Devrim Öztürk, Taner Boz ve Aytekin Aras, MHP’den Kamil Mutlu Demirtaş, AK Parti’den Arif Coşkun seçildi.
Tarım Komisyonu Üyeliklerine İse; CHP’den Muharrem Akalın, Ali Karaisaoğlu ve Şevki Arıcan ile AK Parti’den Gökhan Çakal ve Ufuk Bildirici seçildi.
Kardeş Şehir İlişkisi Komisyon Üyeliklerine; CHP’den Melek Gözde Hoşafçı, Erdem Can Cüceoğlu, Veli Pabuşçu AK Parti’den Muhammet Kökten ve MHP’den Güray Hilmi Dirlik seçilirken,
Kadın ve Çocuk Komisyon Üyeliklerine; CHP’den Melek Gözde Hoşafçı, Ayşe Devrim Öztürk, Mürüvet Başıhoş Karaca, AK Parti’den Muhammet Kökten ve İbrahim Külür,
Hayvan Hakları Komisyon Üyeliklerine; CHP’den Veli Pabuşçu, Miraç Efe Doğan, Nurettin Metin Sevinç, AK Parti’den Ufuk Bildirici ve Arif Coşkun
Yardım Komisyonu Üyeliklerine; CHP’den Ayşe devrim Öztürk, Taner Boz, Melek Gözde Hoşafçı ve
Denetim Komisyonu Üyeliklerine de CHP’den Sami Kemik, Yücer Börekçi, Nurettin Meyin Sevinç, AK Parti’den Ufuk Bildirici ve Mehmet Hikmet Selçuk seçilen isimler oldular.
NELER GÖRÜŞÜLDÜ?
Toplantıda Karaçulha Mahallesinde kurulmakta olan Çalıca Semt Pazarı’nın kontrol denetimi Fethiye Belediyesi’ne geçtiği için 2023 yılı tarife cetvelinde giyim bölümü bin 400 TL; gıda bölümü ise 2bin 400 TL olarak eklenmesine ayrıca arşiv dokümanlarının eksper elemanı ve tapu işlemleri için hazırlanması karşılığında eksper ruhsat ve ekleri için 250 TL tapuya her proje tarama ücreti için 400 TL eklenmesine ilişkin ücretlerin görüşülüp oy birliği ile karara bağlandı.
Fethiye’nin Göcek Mahallesi’ndeki 7 adet işyerinin bakım onarım giderleri işletme maliyetleri bakımından kiralama sürelerinin 3 yıl ile sınırlı olması küçük esnafın ticari faaliyetlerinin devamlılığını olumsuz etkilediğinden bu 7 adet işyerinin ihale kanunun hükmü gereği ihale ile kiraya verileceğinden bu kiralama süresi de 10 yıl olarak belirlenip kabul edildi.
Yakacık Mahalle Muhtarı Bayram Karataş’ın verdiği dilekçede Seydikemer ilçesi sınırları içerisinde kalan Yakacık Mahallesi’nin yaylası konumundaki tapu kayıt suretlerinin Fethiye Tapu Kütüğü’nde kayıtlı olması ayrıca Seydikemer Kaymakamlığı İdare Ve Denetim Şefliğinin görüş yazısı doğrultusunda Yayla Yakacık’ta yer alan vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi maksadı ile binalarına su ve elektrik bağlanabilmesi için numarataj çalışmalarının Fethiye Belediyesi tarafından yürütülmesi talebi de oy birliği ile kabul edildi.
Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün Fethiye Belediye Hizmetleri AŞ’nin dilekçesi de görüşülürken 50 civarında personelin finansmanının belediye bütçesi içerisindeki personel giderlerinin yüzde 40 limitini aşıyor sebebiyle şirket tarafından karşılanması ve belediye ile şirket arasında işgücü temini için yapılan sözleşmede taahhüt edilen ay bir önceki yılın ücretleri üzerinden ödenmekte olduğu oysa asgari ücretin 2 kez arttığı şirketin genel giderlerine ilişkin olarak yapılan bu ödeme genel giderleri karşılayamaz hale gelmesi sonucu oluşan 4 milyon TL’lik şirket bütçe açığını nakdi sermaye artırımı yoluyla giderilmesine ilişkin müzekkerede oy birliği ile kabul edildi.
Toplantıda Karaçulha Mahallesi’nde 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği Muğla 1. İdare Mahkemesi kararı ile iptal edilmiş olup, yenden planlama ve uygulama işlemleri yapılabilmesi için Fethiye Belediyesi’nin yapması veya yaptırması ile ilgili imar komisyonu raporu da görüşülüp oy birliği ile kabul edildi.
Fethiye Belediye İşletme Müdürlüğü’nün mevcut piyasa koşulları göz önünde bulundurularak halk evlerine verilen hizmetlere minimum düzeylerde artış yapılması ön görüldüğünden satış tarifelerinin müzekkeresinin görüşülmesi de kabul edildi.
Toplantıda son olarak Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı Su Ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan yol üst yapı kaplaması tamiratlarının yapılması işine ait protokolün görüşülmesi de oy birliği ile kabul edildi.
Fethiye Belediye Meclisi ayrıca gündem dışı verilen dilekçeye göre bundan böyle Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi Salonu’nun tüm siyasi partilere ve kamu yararına görev yapan derneklere ücretsiz olarak kullandırılmasını da oy birliği ile kabul etti.
Toplantının sonunda Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca tüm meclis üyelerine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti.

ETİKETLER: , , , ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.