GüncelSiyaset

Fethiye Ak Parti Kongresi Yapıldı

Ak Parti Fethiye’de başkanlık için 2 liste yarıştı.

Ak Parti Fethiye İlçe Başkanlığının olağan 7. Kongresi yoğun katılım ile gerçekleşti. Ak Parti Fethiye’de başkanlık için 2 liste yarıştı. Ak parti Fethiye ilçe kongresinde mevcut başkan ve genel merkez adayı Turgay Öztürk beyaz liste ile geçmiş dönem ilçe yönetim kurulu üyesi Harun Balcı ise mavi listeyle seçime girdi. Mevcut başkan ve Genel Merkez adayı Turgay Öztürk yeniden İlçe Başkanlığına seçildi. Genel kurulda 400 delegeden  315’i oy kullandı. Turgay Öztürk 227 oy ile Ak Parti İlçe Başkanlığına seçildi. Kongrede liste çıkaran Harun Balcı ise 72 oy aldı. 16 oy da geçersiz sayıldı. Oy sayılma işleminden sonra başkan seçilen Turgay Öztürk eşi ile birlikte konuşma yaparak; gece geç saatlere kadar süren genel kurula katılan herkese ve tüm delegelere teşekkür etti.

Ak Parti Fethiye 7. Olağan Kongresi’ne yoğun ilgi oldu. Merkez Atatürk İlkokulu bahçesinde yapılan olağan genel kurulda pandemi tedbirleri uygulandı. Kongreye AK Parti İzmir Milletvekili ve Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi İl Koordinatörü Mahmut Atilla Kaya, AK Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan, Muğla eski Milletvekillerinden Hasan Özyer, Muğla İl Başkanı Kadem Mete, MHP Fethiye İlçe Başkanı Osman Cura, CHP’li Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, sivil toplum kuruluşları başkan ve üyeleri, muhtarlar ile delegeler ve partililer katıldı.

Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, kongrede yaptığı konuşmada, “Kongrelerde bir bayrak değişimi yaşanır. Bu bayrak nisan ayı başında tarafıma teslim edildi. Bayrağı yere düşürmedik. Teşkilatım, kadın kollarım ve gençlik kollarım ile uyumlu bir çalışma sergiledik. Bundan sonra da yine arkadaşlarımızla bayrağı yere düşürmeden dava şuuru içinde yılmadan, yorulmadan çalışacağız. Fethiye’de oy oranımızı yükseltip yüce mecliste Sayın vekillerimizin sayısını arttıracağız. Fethiye’mizi de Ak belediyecilik ile tanıştıracağız” dedi.

Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu