GüncelMuğla

Çalıca Camisini de Boyatıp Bakım Yaptırdılar

CHP İlçe Yönetimi Cami Bakım ve Boyama Çalışmalarına Devam Ediyor.

CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir ve Yönetim Kurulu Üyeleri camilerin boya ve bakım projesine devam ediyor. CHP Fethiye İlçe başkanı Mehmet Demir öncülüğünde başlatılan camilerin bakım ve boyama projesi kapsamında bugün Çalıca Camisi boyanıp bakım yapıldı. Proje kapsamında Fethiye’de 5 camiyi boyayıp teslim eden CHP Fethiye İlçe Teşkilatı; vatandaşların talepleri doğrultusunda; Karaçulha’da bulunan iki minareli Karaçulha Çalıca Caminde boya ve bakım yaptırdı.

Konuya ilişkin açıklama yapan CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir; “camilerin boyanması konusunda talep sayısı 30’a çıktı, bugün itibariyle 6. camimizi boyuyoruz. Hedef olarak 11 cami düşünüyorduk ama şu an itibarıyla boyanması gereken cami sayısı 30’a çıktı. Bu 30 caminin de boyanması konusunda söz verdik. Karaçulha Çalıca Camii, Fethiye’nin en büyük camisi. Karaçulha Muhtarı Mustafa Gizli’ den talep geldi, biz de ona bu konuda elimizden geleni yapacağımızı söyledik. Bize destek veren hayırseverlere çok teşekkür ediyoruz” dedi. CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir okulların boyanması için de çalışma başlattıklarını ancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce pandemi gerekçesi öne sürülüp izin verilmediğini söyledi. Demir “ Fethiye’de boyanması gereken 16 okul tespit ettik ve bu okulların boyanması konusunda Milli Eğitim Müdürlüğü ile iletişime geçtik. Konu ile ilgili okulların boyanmasına pandemi döneminden dolayı izin verilmedi. İzin verilseydi 16 okulu da boyayacağımızı taahhüt etmiştik. Fethiye’ye hizmet etmek için elini taşın altına sokan bir İlçe Başkanı ve ilçe örgütüyüz. Tüm Fethiye CHP İlçe Örgütü olarak mahalle muhtarlarımız ile ortak hareket ediyoruz” dedi.

Karaçulha Muhtarı Mustafa Gizli yoldan geçen vatandaşlarımız artık boyası solmuş cami görmeyecekler diyerek “Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir’e, Çalıca’daki camimizin boya bakımlarını yaptırdığı için mahallem ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum. Camimizin bulunduğu yerdeki yol, turizm cenneti Fethiye’ye giriş yollarından bir tanesi. Bölgedeki yerli halkımız ve Fethiye’ye tatil için gelen misafirlerimiz artık buradan geçerken boyası solmuş bir cami görmeyecek” dedi.

Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu