GüncelSiyaset

Bu Sözler Çok Konuşulacak!

"İki Rizeliye burada at koşturmayın."

Muğla politikasının son günlerde gündemde olan ismi Yusuf Kayacık’tan çok konuşulacak sözler! Ak Partiden eski milli güreşçi Hamza Yerlikaya’nın bir devlet bankasının yönetimine alınmasını eleştirmesi sonucu ihrac edilen Kayacık Kızılay İl Başkanlığı görevinden de alınmıştı. Kayacık’ın “İki tane Rizeli bütün Muğla ile dalga geçiyor” sözleri çok konuşulacak. Kayacık, “Beni ‘sen bizim sarı öküzümüzsün’ diyen bir arkadaştan çok etkilenmiştim. Ben sarı değil, siyah öküzüm. Biz sarı öküzü vereli çok oldu. Biz Muğlalılar siyah öküzüz, siyah öküzlüğümüzle devam ediyoruz.  Silkinin ve kedinize gelin, ‘yetti gari’ deyin. İki Rizeliye burada at oynattırmayın” dedi.

Milli sporcu eski Güreş Federasyonu Başkanı, eski milletvekili, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı olan ve son olarak Vakıfbank Yönetim Kuruluna getirilen Hamza Yerlikaya’ya kendi sosyal medya hesabından eleştirel bir paylaşımda bulunan Yusuf Kayacık, Ak Parti’den ihraç edilmesine yönelik çarpıcı açıklamalarda bulundu. “Ben bir Muğlalıyım, Muğla’nın evladıyım. Muğla’da doğdum ve Muğla’da yetiştim, Allah nasip ederse Muğla’da öleceğim ve mezarım da Muğla’da olacak!” diyen Kayacık, sözlerini şöyle sürdürdü. Ak Parti İl Yönetim Kurulu’na da seslenen Kayacık, “Tebliğ edilen kararı altı gündür izledim. Toplumun her kesiminden sosyal demokratı, ülkücü, Ak Partili tabanın sesini dinledim. Bir suçum yokken, sanki suçluymuşum gibi disiplin kuruluna sevk edilmem ve sesini çıkarmayan il yönetim kurulu üyelerine de selam gönderiyorum. Yönetimdeki avukat arkadaşlara da yemin ettiklerini hatırlatmak istiyorum. Bu güne kadar ne hırsızlığım, ne uğursuzluğum, ne uçkurum, ne de arazi mafyalığım olmadı. Kesin ihraç kararı, bir üyeye verilebilecek en büyük ceza! Kararın tedbirli olarak alınması ilçe ve il kongrelerine de aday olmamın engellenmesi demektir. İhtiras, hesap ve siyasi emeller doğrultusunda hareket edildiği belli” dedi.

Parti disiplini ve parti programını il başkanından 10 kat daha iyi bildiğini vurgulayan Kayacık, “Ak Parti’ye 2012 yılında geldim, o yıldan bu yana da partinin bütün organlarında görevler yaptım. Siyasette geçirdiğim 31 yıl da disiplin ve parti programını çok iyi bilirim. Bir suç işlemedim, işlemem de! Kendisi 10 dakikada 10 pot kıracak birisi için, Muğlalılara sesleniyorum; bizi kimler yönetiyor?” diye konuştu. Gönderilen tebligattaki isimlerden birinin il başkanın köylüsü, ikisinin Muğlalı, bu iki kişiden birinin de Fethiyeli olduğunu dile getiren Yusuf Kayacık, “Türkiye Cumhuriyeti’nin cemaatlere, tarikatlara ihtiyacı yok. Bunlar kapatılmalı’ dediğimde ‘sen yanlış partide siyaset yapıyorsun’ diyen arkadaş yine bu arkadaş. Sanki Ak Parti cemaatlerin partisiymiş de ben yanlış yerdeymişim gibi diyen arkadaş. İmzanın biri de il başkan yardımcısının yanındaki personele ait ve ben bu imzanın gerçek olup olmadığı konusunda şüpheliyim. Partiyi yönetenler bunlar. İki tane Rizeli bütün Muğla ile dalga geçiyor” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Görevden ihraç edildikten sonra hiç kimsenin kendisini aramadığını da ifade eden Yusuf Kayacık, “Senin adına çok sevindik diyenler de senin adına çok üzgünüz diyenler de oldu. Çok iyi siyaset yapacaktık ama olamadı diyenler de oldu. Muğla’da hepsi arkadaşım olan ilçe başkanlarından sadece bir kişi beni aradı. İki milletvekilimiz, sanırım korktukları için beni aramadı. Neden ve kimden korkuyorlar acaba? Bu korku siyasetini Muğla’ya kim getirdi? Oysa biz demirden korksak, trene binmeyen kişileriz” dedi. Doğruları söylemeye devam edeceğini belirten Kayacık, “Beni ‘sen bizim sarı öküzümsün’ diyen bir arkadaştan çok etkilenmiştim. Ben sarı değil, siyah öküzüm. Biz sarı öküzü vereli çok oldu. Biz Muğlalılar siyah öküzüz, siyah öküzlüğümüzle devam ediyoruz. Silkinin ve kedinize gelin, ‘yetti gari’ deyin. Mesele Yusuf değil. Bürokrasi de var olmak istiyorsak, siyasette var olmak istiyorsak ‘artık yeter’ demenin zamanı geldi. İki tane Rizeliye burada at oynattırmayın” diye konuştu.

Kendisinin il başkanı adayı olmasının engellenmeye çalışıldığını kaydeden Kayacık, “Biliyorlar ki ben il başkanı olursam burada hiç bir Rizeli milletvekili olamaz. Muğla’daki üç bürokratımıza, Barış Saylak, Ömer İlman ve İskender Gencer’e sahip çıkmamız gerek. Üçünü de orada tutmamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Mesele Yusuf Kayacık değil. Mesele Muğla, Muğla’nın rantı. Biz Muğla’mıza sahip çıkalım” dedi.

Alıntı Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu