Fethiye Manşet

Yerel Esnafına Sahip Çık!

Yerel Esnafına Sahip Çık!
24 Ocak 2019 - 16:31 'de eklendi ve 563 kez görüntülendi.

Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Seydikemer’de yerel esnafa sahip çıkma çağrısı yaptı. Kampanya başlatan başkan Harun Sağır bu amaçla bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Seydikemer Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Harun Sağır, “Esnafına sahip çık” kampanyası başlatarak, vatandaşların alış verişini yerli esnaftan yapmasını istedi.
Esnafına sahip çık afişleri dağıtan Seydikemer Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Sağır’a Seydikemer’li esnaflar da büyük destek verdi. İlçe merkezindeki esnafları ziyaret ederek kampanyayı tanıtıcı broşür dağıtan Başkan Sağır, Esnaflarla sohbet ederek esnafların sorunlarını da dinledi.
Terzilik yapan Yusuf Kart; Başkanıma yaptığı bu etkinlik ve duyarlılıktan dolayı teşekkür ederim. Büyük markalara karşı ayakta durmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın da esnaflarına sahip çıkma noktasında daha duyarlı olmalarını bekliyorum” dedi. Seydikemerde esnaflık yapan Nurşen Can; “Büyük alışveriş merkezlerine karşı küçük esnaflar olarak ayakta durmaya çalışıyoruz. Bu kampanyayı başlattığı için Esnaf Odamıza da teşekkür ederiz. Halkımızında küçük esnaflarımızı desteklemesini bekliyoruz” dedi. Seydikemer Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Harun Sağır yaptığı açıklamada; “Seydikemer Muğla’mızın yeni ilçesi. Esnaf sayımız her geçen gün artıyor. AVM lere karşı küçük esnafın ayakta durması zor. Ülkemizin geçtiği bu ekonomik sıkıntılı durumda. Hükümetimiz küçük esnaflara düşük faizli kredilerle destek olmaya çalışıyor. Buradan vatandaşlarımızı daha duyarlı olmaya çağırıyorum. Yeri geldiğinde anahtarını verdiği, yeri geldiğinde çocuğunu emanet ettiği, gece gündüz sıcacık alışverişini yaptığı esnafımıza sahip çıkalım. Düğününde cenazesinde, iyi veya kötü gününde herzaman yanlarında olan küçük esnafımıza sagip çıkalım. Biz oda olarak tüm ihtiyaçlarımızı seydikemer’de yerel esnaflarımızdan yapıyoruz. Seydikemerin en ücra noktasındaki esnafımızdan da odamızın ihtiyacı olan çay şeker gibi malzemeleri alıyoruz.Kamu kurumlarımızı da bu konuda duyarlı olmaya çağırıyoruz. Belediye Başkanımız Yakup Otgöz’üde ziyaret ettik. Belediyemizin ve diğer kurumlarımızın da alışverişlerini seydikemerden yaparak ilçe esnafımıza katkı sağlamalarını istiyoruz. Bu kampanyaya destek oldukça esnafımız ayakta durur ve vatandaşlarda alışveriş için başka yere gitmek zorunda kalmaz. Sloganımızda “Alışverişini Seydikemer’den yap, Seydikemer esnafı kazansın” şeklinde oluşturduk. karton ve etiket yaptırdık. Esnaflarımız bunları camlarına yapıştıracak ve vatandaşlarda gerekli duyarlılığı gösterecektir buna inanıyorum, dedi.
Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz; “Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanımızı ve ekibini çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Küçük esnafımıza sahip çıkmamız lazım. Başkanımız Harun Sağır’ın gösterdiği duyarlılığı hepimizin göstermesi lazım. Esnafımızın ayakta durması en büyük temennimiz” dedi.

Seydikemer Esnaf Odası Başkanı Harun Sağır ve Yönetim Kurulu Üyeleri
Yerel Esnafına Sahip Çık
Etiketler :
Bu Kitap Başucu Kitabıdır
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER