Fethiye Manşet

Ünlü Ressam Ücretsiz Kurs Veriyor

Ali Rıza Başarır’dan Resim Dersleri

Ünlü Ressam ve heykeltıraş Ali Rıza Başarır, Seydikemer’deki gençleri internet kafe köşelerinden kurtarmak için gönüllü olarak öğrencilere resim dersleri veriyor. Fethiye’nin ve Seydikemer’in tanınmış Ressam ve heykeltıraşı Ali Rıza Başarır, hem genç ressamların yeteneklerini geliştirmek için onlara ücretsiz resim dersi veriyor hem de gençlerin internet kafelerde zamanlarının çöpe gitmesinden kurtarıyor. Seydikemer’de bir kafede resim dersleri veren Ressam ve heykeltıraş Ali Rıza Başarır’a Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Harun Sağır destek veriyor.

Resim sanatına meraklı gençlere haftanın belirli günlerinde resim dersleri veren Ali Rıza Başarır, “Gençleri internet sevdalarından kurtarmak için ücretsiz resim kursu açtım. Onlara resim sanatının inceliklerini öğretiyorum. Onların Güzel Sanatlar Fakültesi’ne girmesi için elimden gelen çabayı gösteriyorum. Onlara yardımcı olabilirsem ne mutlu bana” diye konuştu.

Resim konusunda Seydikemer’de yetenekli gençlerin olduğunu belirten Ali Rıza Başarır, “Bu gençler önce kara kalem çizgilerini öğrendikten sonra sulu boya ve arkasından yağlı boyaya geçecekler. Bu kursu gönüllü ve ücretsiz olarak veriyorum. İsteyen gençler gelip katılabilirler. Gençler belirli çizgi çalışmalarını yaptıktan sonra serbest çalışmalara başlayabiliyorlar. Şu an kursumuzda bulunan öğrencilerin hepsi çizgi çalışmasını aldılar ve bildikleri gibi çalışabilirler. Resim kurslarımızı Seydikemer Merkezde Nehir cafe de veriyoruz. Gençlere işyerini açarak ücretsiz kurs verilmesini sağlayan Cafe Sahibi Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Harun Sağır’a teşekkür ediyorum. Resime meraklı tüm gençleri bekliyorum” ifadelerini kullandı.

Haber/Foto: Hülya Kulalı

08 Şubat 2018 - 12:20 'de eklendi ve 1760 kez görüntülendi.
Etiketler :
Dereler Körfezi Fena Kirletiyor! Dereler Körfezi Fena Kirletiyor!
7 Profesörün Fethiye Körfez Raporu 7 Profesörün Fethiye Körfez Raporu
‘Benim Kentim Benim Geleceğim’ Çalıştayı Yapıldı ‘Benim Kentim Benim Geleceğim’ Çalıştayı Yapıldı
Likya Dağcılık Kulübünden Karaca’ya Ziyaret Likya Dağcılık Kulübünden Karaca’ya Ziyaret
Fethiye’ye Yeni Otogar Yapılacak Fethiye’ye Yeni Otogar Yapılacak
Büyükşehir Mezbahaları ile Kaliteli Hizmet Büyükşehir Mezbahaları ile Kaliteli Hizmet
SON DAKİKA HABERLERİ