Fethiye Manşet

Uğur Mumcu ve Ali Gaffar Okkan unutulmadı!

Uğur Mumcu ve Ali Gaffar Okkan unutulmadı!
24 Ocak 2014 - 18:33 'de eklendi ve 114 kez görüntülendi.

Uğur Mumcu ve Ali Gaffar Okkan unutulmadı!

 

Gazeteci Yazar Uğur Mumcu ve Diyarbakır Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan, Fethiye’de unutulmadı. Fethiye Belediyesi, “Ülkenin birliği ve dirliği için mücadele eden her İnsan Kutsaldır. Ruhları şad olsun” başlığı altında ilçedeki billboardlar ve dijital panolarda Mumcu ve Okkan’ı andı.

 

Bugün, yıllar önce Türkiye’yi sarsan iki suikastın ardından kaybettiğimiz 2 önemli insanın ölüm yıldönümü… Uğur Mumcu ve Ali Gaffar Okkan. Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı her yıl olduğu gibi bu yılda ülkemize mâl olmuş Mumcu ve Okkan’ı unutmadı. Fethiye’nin işlek caddelerinde yer alan billboardlar ve dijital panolara, Gazeteci Yazar Uğur Mumcu ve Diyarbakır Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ın fotoğraflarının yer aldığı afişler asıldı. Fethiye Belediyesi tarafından yapılan tasarımda,  ‘Ülkenin birliği ve dirliği için mücadele eden her insan kutsaldır. Ruhları Şâd olsun’ sözlerine de yer verildi.

 

Ülkemizdeki bu gibi önemli ve altı çizilmesi gereken konulardaki hassasiyeti ile bilinen Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Barış Manço, Cem Karaca, Abdi İpekçi, Rauf Denktaş, Adnan Kahveci, Eşref Bitlis, Muhsin Yazıcıoğlu, Gün Sazak, Recep Yazıcıoğlu, Mehmet Akif Ersoy gibi isimleri ölüm yıldönümlerinde anıyor.

 

Türk halkının hafızalarından silinmedi.

Gazeteci Yazar Uğur Mumcu, 24 Ocak 1993’te Ankara Gaziosmanpaşa’da bulunan evinin önünde, otomobiline konulan bombanın patlaması sonucunda hayatını kaybetti. Aynı günün 2001 yılında ise ülkemizin önemli değerlerinden Diyarbakır Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan Şehitlik Semti Sezai Karakoç Bulvarı’nda makam aracının içinde silahlı saldırı sonucunda şehit edilmişti. Türkiye’yi sarsan bu iki cinayet yıllardır Türk halkının hafızalarından silinmedi.

uğur mumcu ve gaffar okkan unutulmadı (1)_640x427 uğur mumcu ve gaffar okkan unutulmadı (2)_640x427 uğur mumcu ve gaffar okkan unutulmadı (3)_640x427

Etiketler :
Bu Kitap Başucu Kitabıdır
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER