Fethiye Manşet

Seydikemer CHP’de Kuruluş Kutlamaları

Seydikemer CHP’de Kuruluş Kutlamaları
11 Eylül 2017 - 8:55 'de eklendi ve 101 kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 94. Yıldönümü nedeniyle Seydikemer Cumhuriyet Meydanında çelenk töreni düzenlendi. Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, CHP İlçe Başkanı Nalan Büyükçoban, CHP’li Meclis üyeleri ile partililerin katıldığı törene ilgi yoğun oldu. Saygı duruşunun yapılması ve istiklal marşının okunmasının ardından başlayan törende Atatürk anıtına çelenk sunuldu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Başkanı Nalan Büyükçoban yaptı.

Atatürk’ün en büyük iki eserinden birisi olan CHP’nin kuruluşunu kutladıklarını belirten Büyükçoban Cumhuriyet değerlerine ve kazanımlarına sahip çıkılmasını istedi. Büyükçoban konuşmasında, ““Mustafa Kemal Atatürk benim iki büyük eserim vardır. Biri Cumhuriyet Halk Partisi diğeri, Türkiye Cumhuriyeti’dir.”diyerek partimize verdiği önemi çok net bir şekilde ifade etmiştir. Cumhuriyet bu nedenle özgürlüktür, bilimdir, akıldır, yaşamı sorgulamaktır. Cumhuriyet halkın iradesine ve toplumun değer yargılarına saygı duymak bilhassa kimsesizlerin kimsesi olmaktır. Laik Cumhuriyet; din, dil, ırk, mezhep, inanç, cinsiyet farkı gözetilmeden bireyin özgürleştirilmesi, kardeşleştirilmesidir. Cumhuriyet aynı zamanda sanatı ve sanatçıyı yüceltmektir. Cumhuriyetimizin gelecekte gerçekleri söylemekten ve savunmaktan korkmayan; fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür gençlerin omuzlarında yüceleceğine inanıyor, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını şükranla anıyoruz.”dedi.

Kürsüye daha sonra CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir geldi. Demir ise konuşmasında, “çocuklarımız bizim geleceğimiz. O nedenle geleceğine hakaret eden edenleri unutamıyorum. Bu ülkeyi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, devrim şehitleri kurarak gençlere emanet etmiştir. Gençlerimizin sahip çıkmalarını istiyorum. 94 yıl önce ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu parti bugüne kadar Cumhuriyetin ayakta kalması için büyük mücadeleler vermiş vermeye devam etmektedir. Milli eğitim de milli kalmamıştır. Sadece biat eden bir gençlik yetiştirmek için dincileştirildiğini görüyorum. Milli Eğitim de yapılan geri duruşu durdurmak için var gücümüzle çalışacağız. Çocuklarınızı cemaatlere teslim etmeyin. Çocuklarını takip edin. Bilimden yana gençlerin yetişmesi için herkes taşın altına eline koymak zorunda.”dedi. Konuşmaların arından partiye geçen grup karşılıklı fikir alışverişinde de bulundular.

Haber / Foto: Nur iLİK-Hakan Çelikdemir

chp seydikemer çelenk_640x426 chp seydikemer çelenk1_640x430 chp seydikemer çelenk2_593x480 chp seydikemer çelenk5_640x360

Etiketler :
Bu Kitap Başucu Kitabıdır
SON DAKİKA HABERLERİ
Oscar Rent A Car
İLGİLİ HABERLER