Fethiye Manşet

Saatcı’dan Karaçulha Hal Birliği’ne ziyaret…

Saatcı’dan Karaçulha Hal Birliği’ne ziyaret…
08 Ocak 2014 - 19:53 'de eklendi ve 193 kez görüntülendi.

Saatcı’dan Karaçulha Hal Birliği’ne ziyaret…

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Karaçulha Hal Birliği Başkanı Yusuf Kazandere ve birlikte çalışan personellere ziyaret gerçekleştirdi. Personellerle tek tek selamlaşan Saatcı, “Büyükşehir ile ilgili yanlış bir algı var. Yeni yasa gereği buralar Büyükşehir’e geçiyor. Her şey Büyükşehir’in kontrolünde derken, 1 kişinin kontrolünde değil. Seçilmiş arkadaşlarımın her şey kontrolünde olacaktır” dedi. Kazandere ise, Hal birliğinde Saatcı’nın büyük emekleri olduğunu ifade etti. Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın hal birliğine yaptığı ziyarete Başkan Yardımcıları Mehmet Yılmaz Cesur ve Metin Talaş katıldı.

 

“Hal birliği bizim için hayaldi”

Samimi ortamda geçen ziyarette personeller ve ziyarete katılım sağlayan vatandaşlarla sohbet eden Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, “Her şeyden önce Yusuf ağabeyime teşekkür ediyorum. Biz burayı kurduğumuz zaman burasının nasıl olduğunu ben biliyorum. Karaçulha Batı Akdeniz Toptancı Halinin kurulmasındaki katkılarından dolayı Sayın Yusuf Çaylı’ya, Bekir ağabeye ve emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Burası bir süreçti. 1999 yılından bu yana burası bizim için bir hayaldi. Hayallerimiz gerçekleşti. Hayallerimizin gerçekleşmesi dışında biz bu rakamları aklımızdan bile geçiremezdik. 2012 yılında 500 bin lira gibi tahsil edilen bir vergi var. 2012 ve 2013 yılında toplam 1 milyon 133 bin lira para toplanmış. Biz bu rakamları telaffuz bile edemezdik. Hem kontrollü olması, hem üreticinin korunuyor olması ve belirli bir teşkilat kurularak burada bir disiplin sağlanmasının herkese faydası var. Başta yönetici kardeşlerimiz olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Biz Yusuf ağabeyi tercih ederken ne kadar doğru bir karar verdiğimizi görüyoruz. Çalışma arkadaşlarına ve hemen yanımda bulunan genç ekibe huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Gerçekten çok keyifli bir çalışma sergilenmiş ki, rakamsal sonuçları ortada. Matematik tüm bilimlerin atasıdır. Tabi ki eksiklerimiz var” ifadelerini kullandı.

 

“Büyükşehir’e Fethiye’den meclis üyelerimiz gidecek”

Büyükşehir’le ilgili yanlış bir algının olduğunu da ifade eden Saatcı, “Yeni yasa gereği buralar Büyükşehir’e geçiyor. Fakat yanlış bir algı var. Sanki biz elimizi eteğimizi her şeyden çekeceğiz, her şey büyükşehir kontrolüne geçecek. Hayır! Önerilerimiz, bizim bu anlamdaki taleplerimiz, bizim arkadaşlara yapacağımız işlerle ilgili talepler her hâlükârda yerine getirilecektir. Zaten bu anlamda Muğla Büyükşehir Belediye meclisinde de Fethiye’den seçilen arkadaşlarımız ilçemizi temsil edecek. 5 arkadaşımız benle beraber 6 arkadaşımız, Seydikemer’i de saydık mı takriben 12 kişiden oluşan bir ekip olacaktır. Bu ekip bu bölgenin taleplerini orada ifade edecekler. Yani her şey Büyükşehir’in kontrolünde derken, 1 kişinin kontrolünde değil. Seçilmiş arkadaşlarımın her şey kontrolünde olacaktır. Bunu da özellikle vurgulamak istiyorum. Bu eksiklerin giderilmesi de bizim boynumuzun borcu olacak. Her şeyi oradan beklemeyip, yetebildiğimiz kadarını yapmaya çalışacağız” dedi.

 

“Başkanımız bizi onurlandırdı”

Hal Birliği Başkanı Yusuf Kazandere ise, “Başkanımız bizi onurlandırdı. Ziyaret gerçekleştirdi. Kendisi de ifade etti. Bize burada görev tebliğ edildi. Burada üçüncü yılımıza girdik. Başkanımızda buranın kurucularından olarak esnaflarımızla görüşecek” ifadelerini kullandı.

karaçulha hal birliği ziyareti (1)_640x427_640x427 karaçulha hal birliği ziyareti (2)_640x427_640x427 karaçulha hal birliği ziyareti (3)_640x427_640x427

Etiketler :
Bu Kitap Başucu Kitabıdır
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER