Fethiye Manşet

Saatcı’dan Gazeteciler Günü Kutlaması

Saatcı’dan Gazeteciler Günü Kutlaması
10 Ocak 2014 - 20:09 'de eklendi ve 126 kez görüntülendi.

Saatcı’dan Gazeteciler Günü Kutlaması

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü için yayınladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi; 15 yıllık görev süremiz boyunca, çalışma arkadaşlarımız olarak gördüğümüz basın mensuplarımızın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum. 1999 yılında başlayan “Fethiye’yi yaşamaktan keyif alınan bir mekâna dönüştürme” hedefimizde, Büyük Fethiye Ailemiz ile aramızda köprü olan gazeteci arkadaşlarımıza, bizler için sarf ettikleri emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bazen farklı fikirlere sahip olsak da, kırmadan, hakaret etmeden her türlü eleştiriyi yapan, daha güzel bir Fethiye için mesai harcayan arkadaşlarıma da ayrıca teşekkür ediyorum.

Her ne kadar bugünlerde birbirine girmiş gibi görünse de, Yasama, Yürütme ve Yargı’dan sonra dördüncü güç olan basın ve medya, ülkemizin istikbali için çok önemli sorumluluğa sahiptir. Bugünlerde nasıl Yargı’nın siyasallaşmasından ya da paralel devlet ifadeleri ile yargının bağımsızlığından endişe ediyorsak, en az yargı kadar da, basının özgürlüğünden, basının siyasallaşmasından ya da basının belli bir kesime hizmet etmesinden endişe etmek gerekir. En basit örnek gösterecek olursak, ülkemizde yaşanan son gelişmelerde, gazetelerin izlemiş olduğu iki kutuplu tavır, bunun en güzel göstergesidir. Gazeteci dediğin, cesur olur, dik durur, iradesi sağlam olur. Bu ülkede sağlam iradeli siyasetçilerden çok, sağlam iradeli gazetecilere ihtiyaç vardır.

Bugün, Fethiye Belediyesi, belediyecilik anlamında bölgesinin ağır abisi ise, yaptığımız işlerde, sarf ettiğimiz düşüncelerde ülke gündeminde ses getirebiliyorsak, yaptığımız işler kadar, Fethiyemiz’de görev yapan gazeteci kardeşlerimizin de etkisi büyüktür.  Bu yüzden kendileri her zaman bizim çalışma arkadaşlarımızdır.  Zor şartlarda, fedakârlık isteyen bu mesleği, Fethiye’de icra eden kardeşlerimin gününü tekrar kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum. (FG)

 

Etiketler :
Bu Kitap Başucu Kitabıdır
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER