Fethiye Manşet

Oyuncaklar Ve Kitaplar Öğrencilere Dağıtıldı

Oyuncaklar Ve Kitaplar Öğrencilere Dağıtıldı
08 Ocak 2014 - 20:02 'de eklendi ve 172 kez görüntülendi.

Oyuncaklar Ve Kitaplar Öğrencilere Dağıtıldı

Fethiye Belediyesi tarafından başlatılan “Senin Olsun Diye Paylaşıyorum” projesi ile biriken oyuncaklar Menteşeoğlu İlköğretim Okulu öğrencileri ile buluştu. Yaklaşık bir senedir sürdürülen proje ile daha önce köy okullarına yaklaşık 10.000 adet oyuncak ile 5.000 adet hikâye kitabı dağıtımı gerçekleştirilen Fethiye Belediyesi, şimdi ise biriken oyuncakları Menteşeoğlu ilköğretim okulu öğrencileri ile buluşturdu.

Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi önünde bulunan üzerinde “Senin Olsun Diye Paylaşıyorum” yazılı kumbaraya atılan oyuncak ve kitaplar daha önce köy okullarımızda bulunan öğrencilere dağıtılmıştı.

Aynı şekilde kumbarada biriken oyuncak ve kitaplar Fethiye Belediyesi ekipleri tarafından bu sene Menteşeoğlu İlköğretim Okulu öğrencilerine dağıtıldı. Kullanılmayan veya paylaşılması istenen oyuncak ve hikâye kitapları okul öğrencileri ile Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü personelleri aracılığı ile paylaşıldı.

“Oyuncak ve kitapları kumbaraya bırakabilirsiniz”

Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün yürüttüğü çalışma hakkında bilgi veren Çevre Sağlığı Teknisyeni Ali Rıza Kıroğlu, “Çocuklarınızın kullanmadığı ya da kullanmaktan sıkıldığı oyuncakları ya da hiç kullanılmamış oyuncak ve kitapları Kültür Merkezi önündeki kumbaraya bırakabilirsiniz. Bu sayede bir başka çocuğumuzun mutlu olmasını sağlayabilirsiniz. Bugüne kadar dağıtımı gerçekleşen oyuncakları, bu kumbaraya bırakan velilere ve çocuklara çok teşekkür ederiz. Katılımın artmasını umut ediyoruz” dedi.(FG)

çevre (1)_640x425 çevre (2)_319x480 çevre (3)_640x425 çevre (5)_319x480 çevre (6)_640x425

 

Etiketler :
Bu Kitap Başucu Kitabıdır
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
seydikemer haber