Fethiye Manşet

İşitme Semineri Düzenlendi

İşitme Semineri Düzenlendi
01 Ağustos 2017 - 9:35 'de eklendi ve 592 kez görüntülendi.

Nursel Özdemir Rehabilitasyon Merkezinde “İşitme” Semineri Düzenlendi

Fethiye’nin önde gelen eğitim kurumlarından olan Nursel Özdemir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi hizmet içi eğitim kapsamında “İşitme” konulu seminer düzenledi. Seminere tüm eğitim personeli katılırken işitme engelli bireylerin yaşayabileceği sıkıntılar hakkında bilgiler verildi. Kurum bünyesinde eğitim alan işitme engelli öğrencilerin durumları üzerinde konuşuldu ve olası problemler hakkında bilgi verildi.

Fethiye Ada İşitme Merkezinden Zeynep Yıldırım Şahin tarafından eğitmenlere işitme cihazların bakımları, doğru kullanım şeklini ve olası problemlerde neler yapılabileceği hakkında bilgi verildi. Eğitmenlerin öğrencileri hakkında sorulara yanıt veren Zeynep Yıldırım Şahin şunları söyledi: “ Her birey engelli adayıdır. Engel doğuştan olmayıp sonrada ortaya çıkabilecek bir durumda olabilir. Özellikle işitme kayıpları yaşla birlikte önümüze de çıkabilir ve bu durumda neler yapılması gerektiğini herkesin bilmesinde fayda var. Nursel Özdemir çalışanları bu konularda çok tecrübeli ve öğrencileriyle yakından ilgilenen eğitmenlerle çalışıyor. Ailenin yapamadığı takibi rehabilitasyon merkezinde öğrencinin ilgili öğretmeninin yapması çok güzel ve sorumluluk bilincinin ne kadar da üst düzeyde olduğunu gösteriyor. Çünkü öğrencinin de eğitim alabilmesi için cihaz yardımı ile duyması gerektiği bilincine sahip eğitmenler var. Ben Nursel Özdemir çalışanlarına ve kurum sahibi Salih Dündar’a çok teşekkür ederim. Bizleri bir araya getirdiği için çok mutlu oldum” dedi.

Salih Dündar ise Ada İşitmeye ve Zeynep Yıldırım Şahin’ e teşekkür ederek şunları ekledi: “ Kurum bünyesinde eğitim alan öğrencilerin cihazları ile ilgili yaşanabilecek olumsuz durumları ortadan kaldırmak için bugün bu semineri düzenledik. Eğitmenlerimiz ve Ada işitme adına oldukça verimli geçtiğini söylemek isterim. İşitme engelli öğrencilerimizin cihaz değişimleri ve durumları ile ilgili veli bilgilendirmesinin de yapılacağını açıklayan Dündar; katılımcı arkadaşlara da çok teşekkür etti.

Haber / Foto:Hakan Çelikdemir

Nursel Özdemir Rehabilitasyon Merkezinde “İşitme” Semineri Düzenlendi (3)_640x480 Nursel Özdemir Rehabilitasyon Merkezinde “İşitme” Semineri Düzenlendi (5)_640x480 Nursel Özdemir Rehabilitasyon Merkezinde “İşitme” Semineri Düzenlendi (6)_640x480

Etiketler :
Bu Kitap Başucu Kitabıdır
SON DAKİKA HABERLERİ
Oscar Rent A Car
İLGİLİ HABERLER