Fethiye Manşet

Kartları Rüzgar Uçurdu! Oyun Yok Seçim Var

Kartları Rüzgar Uçurdu! Oyun Yok Seçim Var
15 Şubat 2019 - 18:59 'de eklendi ve 346 kez görüntülendi.

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel seçimleri için Muğla ve ilçeleri için adaylar belli olurken, “kartlar karılacak, hesaplar karışacak” beklentileri hayal oldu. Herkes kendi yoluna aday oldu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi için Bodrum Belediye BaşkanıMehmet Kocadon’un Demokrat Parti’den aday olduğunun açıklanması ile birlikte gündeme gelen iddiaların çoğu boşa çıkmış oldu. Özellikle Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Gürün’e karşı oluşturulacağı söylenen blok oluşmadı. Birlikte hareket edecekleri yazılıp çizilen adaylardan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçı Muğla Büyükşehir Belediyesi için bağımsız aday olurken, Ali Acar DSP’den aday oldu. Mehmet Kocadon ise eski partisi DP’ye geri döndü ve Muğla Büyükşehir Belediyesi başkan adayı oldu.

“Politikada 24 saat çok uzun bir süredir” sözü unutulmadan ve listelerin teslim edileceği ana kadar hala olağanüstü süprizleri olabileceğini söylemek mümkün. Ancak gerçek olan şimdilik şu ki, Muğlada’da kartları rüzgar uçurdu, seçime herkes kendi yeni yolunda devam ediyor.

Son duruma göre adaylar:

CHP: Osman Gürün

Ak Parti: Mehmet Nil Hıdır

Demokrat Parti: Mehmet Kocadon

Bağımsız Aday: Behçet Saatçı

Saadet Partisi: Av. Turhan Tutumlu

Haber YorumEtiketler :
Bu Kitap Başucu Kitabıdır
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER