GüncelGüncelikiSiyaset

5 yıllık İmar Programları Yapılacak

Başkan Alim Karaca; “41 Mahalle’nin 5 yıllık İmar Programı Yapılacak”

Fethiye Belediye Meclisi Aralık ayı Meclis Toplantısı’nda gündeminde yer alan 6 maddeyi  karara bağladı. Meclis toplantısında Karaçulha Mahallesi’nin 5 yıllık imar programı hakkında konuşan Belediye Başkanı Alim Karaca, “Başta Karaçulha Mahallemiz olmak üzere 41 mahallemizin 5 yıllık imar programını gerçekleştirip; aciliyetine göre 1/5 binlikleri yapmak zorundayız. Kaçak yapılaşmaya izin vermeyeceğiz. Fethiye’yi korumak zorundayız” dedi.

Fethiye Belediye Meclisi Başkan Alim Karaca yönetiminde toplanarak, Aralık ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda Plan ve Proje Müdürlüğü’nün imar kanununa göre hazırlanan 5 yıllık imar programının görüşülmesi gerçekleştirildi. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Karaçulha’nın ve 41 mahallenin imar planını hazırlamakta kararlıyız. Karaçulha ve 41 mahallede imar ile ilgili ciddi problemler var. Aciliyet olan yerlerden itibaren Fethiye Belediyesi, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile birlikte çalışarak; 1/5 binlikleri yapmak zorundayız. Biz Faralya’da, Kayaköy’de kaçak bina yapılmasın diye zabıtamızla nöbet tutuyoruz. Sadece Kayaköy’de 456 kaçak inşaat var. Sorunları Fethiye Belediyesi, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile çözmemiz lazım. Fethiye’yi hep birlikte korumamız lazım. Karaçulha imar planını gerçekleştirip; tapularını siz belediye meclis üyelerimizle hep birlikte inşallah dağıtacağız” dedi.

Fethiye Belediyesi’ne ait Fethiye Balık Pazarı girişinde bulunan bir işletmenin kira şartnamesindeki durumunun değiştirilmesi konusu Diğer İşler Komisyonu’na oy birliği ile havale edildi. Gündemdeki mülkiyeti belediyeye ait Fethiye Engelliler Eğitim ve Sanat Merkezi’ne 10 yıl süre ile tahsisi oybirliği ile kabul edilirken; Patlangıç Mahallesi’ndeki gelişme konut alanı olarak tanımlı taşınmazın Kaymakam Mustafa Karslıoğlu İlkokulu’na ek bina olarak yapılması için eğitim tesis alanı olacak şekilde değiştirilmesi için oybirliği ile imar komisyonuna gönderildi. Toplantıda Fethiye Belediyesi ile Fethiye Otelciler Birliği ve Fethiye Emlakçılar Derneği işbirliğinde belediyeye ait “Dükkan Senin” mağazasına kullanılabilecek durumda olan 2. el malzeme ve eşyaların temin edilmesi amacıyla Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya sözleşme veya protokol imzalanması yetkisinin verilmesi de oybirliği ile gerçekleşti.

Haber Merkezi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı