GüncelMuğlaSiyaset

İyi Parti Fethiye 2. İlçe Olağan Kongresi Yapıldı

ALİ FATİH ÇOBAN İYİ PARTİ FETHİYE İLÇE BAŞKANI SEÇİLDİ.

İYİ Parti Fethiye İlçe başkanlığının 2. Olağan kongresi yoğun katılım ile gerçekleşti. Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi açık hava salonunda gerçekleşen kongreye; İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı ve Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, İYİ Parti Muğla İl Başkanı Işılay Gezgin Şekerdağ, İYİ Parti Kalkınma Politikaları Turizmden Sorumlu Başkan yardımcısı Mehmet Tosun, İYİ parti Merkez Disiplin Kurulu üyesi Koray Hayvacı, İYİ Parti ekonomiden sorumlu İl Başkan yardımcısı Yunus Önder, Seydikemer Belediyesi İYİ Parti meclis üyesi Uğur Karadon, İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban ve yönetim kurulu üyeleri, İYİ Parti Seydikemer, Menteşe, Dalaman, Ortaca ilçelerinin başkanları ve diğer ilçelerin temsilcileri ile partililer katıldı.

ALİ FATİH ÇOBAN İLÇE BAŞKANI SEÇİLDİ

Tek liste ile birlik ve beraberlik içersinde gerçekleşen 2. Olağan genel kurulda mevcut başkan Ali Fatih Çoban güven tazeleyerek İYİ Parti Fethiye ilçe başkanı seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayan olağan genel kurulun Divan başkanlığını İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı ve Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun, başkan yardımcılığını, İYİ Parti Muğla İl Başkanı Işılay Gezgin Şekerdağ, katip üyeliklerini ise Kasım Özkan, Deniz Ekinci ve Serkan Uzun yaptılar. Faaliyet ve mali raporların okunduğu genel kurulda İYİ Parti genel başkanı Meral Akşener’in mesajı da okundu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener mesajında, parti içi demokrasiyi anlatıp, Türk demokrasisinin anahtarı olduklarını, bu anahtarla demokrasiyi kapatmak için değil, açmak için kullandıklarını, Cumhuriyet’in kurucu iradesinin başarısını sürdürmeye devam edip Türkiye’yi bu sarmaldan kurtaracaklarını ifade etti. Gündem maddelerinin oy birliği ile kabul edildiği genel kurulda siyasi konuşmalardan sonra seçime gidildi. 371 delegeden 121 kişi oy kullanarak ilçe yönetim kurulu asil ve yedek üyeleri ile il delegelerini seçtiler. Tek liste ile gidilen genel kurulda ilçe asil yönetim kurulu üyeleri; Ali Fatih Çoban, Umut Hepdizdar, Sadi Ölecek, Savaş Zeybek, Alper Kantur, Emine Turgutoğulları, Vesile Bildirici, İbrahim Coşkun, Tolga Turgutoğulları, Mehmet Nedim Kaçar, Tugay Salancı, Saniye Kulaç, Hülya Alp, Murat Kaşlı, Ayşe Zeybek, Derya Sayılı, Hidayet Aydoğmuş, Ahmet Tayfur Şık, Murat Uğur, Zeki Albayrak, Murat Büyüksolak, Mustafa Türken, Mahinur Baknı, Aslıhan Ölecek Başyurt, Ali Çayırlı, Viliz Köse, Necdet Şahin, İsmail Aydın, Kenan Uzgur, Hüseyin Hasar.

İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanlığına seçilen Ziraat Mühendisi Ali Fatih Çoban, kongrede yaptığı konuşmada “Gün İstiklal ve Cumhuriyeti müdafaa etme günüdür. Bu uğurda en hakiki yol göstericimiz ilimdir. İYİ Parti de memleketin geleceğinden endişe duyan herkese yer vardır, herkese ihtiyaç vardır. Biz kucaklayıcıyız, ayrıştırıcı değiliz. Kongremizden büyüyerek, gelişerek, kökleşerek, kaynaşarak, kucaklaşarak çıkacağız. Tavsiyem hep geçmişle kalmayınız. Geçmişe takılmayınız. Demokrasiden güç almış, kurumsallaşmış bir parti olarak partimizi Fethiye’de birinci parti yapmak için el birliği ile çalışacağız. Tanrı Türk’ü korusun ve yüceltsin. O zaten Yüce’dir. Ne Mutlu Türk’üm Diyene” dedi. İYİ Parti Genel Merkez Turizmden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun da konuşmasında “Atatürk’ten miras alınan ne varsa birer ikişer kaybedildi. Toplumda bugün geleceğe umutla bakılıyorsa Genel Başkanımız Meral Akşener’in siyasi başarısıdır. Çalışmalarımızı yılmadan büyük bir azimle devam ettireceğiz. Partimi iktidara taşıyacağız. Televizyonlarda ve basında yer almıyoruz. Özgür basın diye bir şey kalmadı. Şimdi de sosyal medyayı yasak getirme çalışmaları içersindeler. Ne olursa olsun halkımıza ulaşacağız’’ dedi. İYİ Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu üyesi Av. Koray Hayvacı ise konuşmasında İYİ Parti’nin Türkiye’de kuruluşunu anlatıp, katıldığı seçimlerde aldığı başarıları devam ettireceğini belirterek; ‘’İYİ Parti’nin seçimlerde aldığı başarı mevcut iktidarın gideceğine, milleti inandırmıştır. Bunda Genel Başkanımızın başarısı çok büyüktür. Önümüzde tek yol var, o da iktidar olmak. Kadrolarımız büyüyüp, İYİ Parti’yi iktidara taşıyacaktır. Omuzlarımızdaki yükün farkındayız’’ dedi. İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ da konuşmasında Türkiye’nin içinde bulunduğu sistemi eleştirip, ‘’Ülkemizde bütün fabrikalar satılmıştır. İşsizlik doruğa çıkmıştır. Hukuk yok olmuştur. İktidara dur demek için çok çalışıp, ilk seçimlerde İYİ Parti iktidara gelmelidir’’ ifadelerini kullandı.

MUĞLA MV. METİN ERGÜN: “BİR HİBRİT REJİM İLE KARŞI KARŞIYAYIZ”

İYİ Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun ise partili Cumhurbaşkanlığı sistemini eleştirip, Türkiye’yi parlamenter sisteme kavuşturacağız, dedi. “Bir Hibrit rejim ile karşı karşıyayız” diyen ‘’Türkiye bütün göstergelerde dip yapmış durumdadır. Bu iktidar döneminde Türkiye sanayi ve tarım üretiminden kopmuştur. 18 yıllık iktidarlarında Allah’ın rızası için kurulmuş bir tek fabrika yoktur. Merhum Demirel, Özal, Menderes ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk döneminde yapılan tesislerin tamamı satılmıştır. Sadece yol, köprü yaptılar. Onların parasını da çocuklarımız bile ödeyecekler. Tüm tarım ürünlerini ithal eden duruma geldik. Mercimekten zeytinyağına, samandan ineğe ve hatta Afganistan’dan da çoban bile ithal ettik. Son 2 yılda Türkiye’de hayat yüzde 40 pahalılaştı. Türkiye’de kurumsal hukuk, bağımsız hukuk kalmadı. Çoklu barolara geçilmek isteniyor. Biz iktidara gelince iyileştirilmiş, güçlendirilmiş parlamenter sisteme bir an önce geçeceğiz. Tam manasıyla kuvvetler ayrılığına tesis edeceğiz. Yaşanan hibrit bir rejim var. Bu rejimi kaldıracağız’’ diye konuştu.

Haber Servisi

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı