Fethiye Manşet

Foça Mahallesi’nde Değişim Sürüyor

Foça Mahallesi’nde Değişim Sürüyor
09 Ocak 2014 - 21:30 'de eklendi ve 144 kez görüntülendi.

Fethiye Belediyesi tarafından Foça Mahallesi’ne yapılan alt yapının ardından büyük bir bölümü biten parke çalışmaları sona gelindi. Parke çalışmaları biten ve devam eden sokak ve caddeleri inceleyen Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, bölge halkı tarafından da ilgiyle karşılandı.

Alt yapısı, araç cepleri ve parke döşemesiyle değişime uğrayan mahallelerden bir tanesi de Foça Mahallesi. Özellikle bölgede kalıcı hizmetin yapılması adına ince elenip sık dokunduğu görülürken, yol çalışmaları sonrası Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yeşil alanlarda çiçeklendirilecek.  Foça Mahallesi’nde çalışmaların bittiği Mehmet Akif Ersoy Caddesi’ni ve etrafında parke çalışmalarının sürdüğü sokakları tek tek inceleyen Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

“Verdiğimiz sözü tutuyoruz”

Bölgeye sık sık gelerek yerinde incelemelerde bulunan Saatcı, “İlk önce Çatalarık Mahallemizi dolaştık. Orada da yapılacak işlerimiz var. Macar tapusu diye tabir edilen bölgeye askı itirazlarının gelmemesinden dolayı planının kesinleşememesi bize sıkıntı yaratıyor. Elimiz kolumuz bağlı kaldık. Babataşı, Akarca ve Foça Mahallelerimizde çalışmalarımız zaten devam ediyor. Saygıdeğer Fethiyelilere, 2009 yılında Adnan Menderes Bulvarı’ndan deniz bölgesine kadar olan bölgeyi toparlayacağımızın sözünü vermiştik. Verdiğimiz o sözü tutmanın keyfini yaşıyoruz. Araziye çıktığımızda her şey çok güzel. Bu bölgelerin önceki hallerini vatandaşlarımız hatırlayamıyorlar, bugüne bakıyorlar” dedi.

Foça’ya sürpriz yatırım!

Foça Mahallesi gezisi sırasında yeni yapılan Nezih Okuş Parkı’nın hemen arka kısmında bulunan ve Park Bahçe Müdürlüğü tarafından temizlenen sazlık alanı gösteren Başkan Saatcı, “Karşımızda büyük bir alan var. Önümüzdeki dönemde buraya da Saygıdeğer Fethiyelilerin çok keyif aldığı bir şeyler yapacağız. Neler yapacağımızı şimdiden söylemiyim. Ama gerçekten güzel olacak. Arazi de her şey güzel. Bu güzellikleri bizlere yaşatan çalışma arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum” dedi.(FG)

Behçet Saatcı_640x425

Etiketler :
Bu Kitap Başucu Kitabıdır
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER