GenelGüncelGüncelikiMuğlaSiyaset

Fethiye’nin Girişlerine Çeki Düzen Verilecek

Şubat Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı.

Fethiye Belediyesi Şehir Girişlerine Peyzaj Düzenlemesi Yapacak.

Fethiye Belediyesi Şubat ayı olağan belediye meclis toplantısı gerçekleştirildi. İki tanesi gündem dışı olmak üzere 15 gündem maddesinin hepsi oy birliği ile geçti. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye’nin Yeşilüzümlü, Kargı – Yanıklar ve Karaçulha girişlerinin düzenlenmesi, kötü görüntülerin ortadan kaldırılması için Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü ile protokol imzalayacak.

Meclis toplantısının başında Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, EMİTT Turizm Fuarı’nda Fethiye standına olan ilgiden çok memnun kaldıklarını belirterek, fuarın en iyi destinasyonu ödülü almasından dolayı da tüm ekip arkadaşlarına teşekkür etti. Fethiye Belediye Meclisi dilek ve temennilerin ardından başladı. İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün, 72 sayılı Belediye Meclis Kararı ile Destek Hizmetleri Müdürü kadrosu ihdas edilmiş olduğu ve belediye hizmetlerinin etkin verimli ve hızlı şekilde yürütülebilmesi için 5393 Sayılı Belediye Kanununun 48.maddesi gereğince Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün kurularak Teşkilat Şemasına eklenmesiyle ilgili madde oy birliği ile geçti. İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün, 5393 Sayılı Belediye Kanununun 49.maddesinin 3.fıkrası uyarınca 1 adet 8.Derece Mühendisin Tam Zamanlı Sözleşmeli personel ve 1 adet 1.Derece Veteriner Hekimin Tam Zamanlı Sözleşmeli olarak istihdam edilerek, ücretinin tespit edilmesi hakkındaki gündem maddesi ise oy birliği ile geçti. Yazı İşleri Müdürlüğü’nün, Belediye hizmetlerinin etkin, verimli ve hızlı şekilde yürütülebilmesi için belediyede kurulacak olan Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün hazırlanan Görev ve Çalışma Yönetmeliği’nin görüşülmesi hakkındaki meclis gündemi de oy birliği ile kabul edildi.

Gündem dışı maddelerinden birisi olan İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nü 9. Derece 1 adet teknisyen kadrosunu iptal edilerek, yerine Teknik Hizmetler Sınıfında bulunan 9. Derece 1 adet tekniker kadrosunun ve genel idare hizmetler sınıfında bulunan 8. Derece 1 adet eğitmen kadrosunun iptal edilerek, yerine teknik hizmetler sınıfında bulunan 8. Derece 1 adet eğitmen kadrosunun ihdas edilmesi, ayrıca ihdas edilen kadrolardan 5393 sayılı belediye kanununun 49. Maddesinin 3. Fıkrası uyarınca 1 adet 9. Derece teknikerin, 1 adet 8. Derece programcının ve 1 adet 9. Derece teknisyenin tam zamanlı sözleşmeli personel olarak istihdam edilmesiyle ilgili gündem maddesi oy birliği ile geçti. Fethiye şehir girişinde bulunan 12 kavşağın 6 tanesini Fethiye Belediyesi, diğer kalanların ise karayolları müdürlüğü tarafından peyzajının yapılmasını içeren Plan ve Proje Müdürlüğü ile Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü arasında protokol imzalanması adına Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya yetki verilmesin içeren gündem maddesi de oy birliği ile geçti.

Haber Servisi

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı