GüncelSiyaset

Kasım Ayı Belediye Meclis Toplantısı Yapıldı

Fethiye Belediyesi Kasım ayı olağan belediye meclis toplantısında biri gündem dışı olmak üzere 12 madde görüşüldü. Fethiye Belediyesi tarafından açılan Halk Evi’nin, belediye şirketi olan Fethiye Belediye Hizmetleri Turizm Ticaret Anonim Şirketi’ne sermaye artırımı yoluyla aynı sermaye olarak kullanmasına oy birliği ile karar verildi. Karaca, “Bu konulara hassasiyetim var. Böyle yerlere mafyavari  insanlar ihaleye giriyorlar. Biz buranın ve buna benzer yerlerin şartnamesine;  ‘satılamaz ve başkasına kiraya verilemez’ maddesi koyacağız. Bizden sonra gelecekler keyfi uygulama yapamasınlar”  dedi.

KARDEŞ BELEDİYE PERTEK
Tunceli İli, Pertek İlçesi Belediye Başkanlığı Meclis Kararı ile küreselleşen Dünyamızda sorunların çözümüne katkı sunmak, farklı kentler arasında diyalog zemini oluşturmak, kültürel ve sosyal işbirliği çözümleri üretmek, Belediyecilik hizmetleri konusunda görüş alışverişinde bulunmak, toplumumuza kültürel ve sosyal faydalar sağlayacağından Belediyemiz ile Kardeş Şehir İlişkisi kurmak istediklerinde dolayı, 5393 Sayılı Belediye Kanununun 18.maddesinin (p) hükmü doğrultusunda Tunceli İli, Pertek İlçesi ile “Kardeş Şehir” İlişkisi kurulmasına, yazı ekinde gönderilen “Kardeş Şehir Protokolünün” imzalanmasına ve bu iş ve işlemler için Belediye Başkanı Alim KARACA’ya yetki verilmesine dair gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

Karaca “İhaleleri tek çatı altında toplayacağız”

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün, 5393 Sayılı Belediye Kanununun 49.maddesinin 3.fıkrası uyarınca 1 adet 8.Derece Mühendis ile 1 adet 8.Derece Teknikerin Tam Zamanlı Sözleşmeli personel olarak istihdam edilmesine yönelik gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi. Karaca konuyla ilgili meclis üyelerine bilgi vererek; “İhaleler ve doğrudan teminleri, Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nde, tek bir çatıda toplayarak daha şeffaf ve kontrollü bir şekilde yapmak istiyoruz. Bu arkadaşlar bu alanda uzmanlar. Bu konuda bilgili belediye içerisinde çalışan arkadaşları da buraya yönlendireceğiz” dedi.

Fethiye İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından Hizmet binasında bulunan erbaş ve er koğuşu ile tuvaletlerin bölünüp bakım onarımının yapılması için 2019 yılında yeterli ödenek olmadığından, söz konusu yerlerin bakım, onarım, erbaş ve er koğuşunun bölünerek büro yapılması talebini, belediye meclis üyeleri tarafından kabul gördü. Ayrıca sulama, yıkama gibi hizmetlerde kullanılmak üzere istenen su tankeri niteliğindeki sulama arasözünün, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden  Fethiye Belediyesi’ne devriyle ilgili madde de oy birliği ile geçti.

Asansörlerin periyodik kontrol ücretlerinin belirlenmesine ve ilgili idare payının tespiti, belediye meclis üyelerinin kararıyla tarife komisyonuna geçti. Karaçulha Mahallesi, Gökalan Mevkiinde bulunan “Ahmet Ali YANATMA” Caddesi isminin “Şehit Ahmet Ali YANATMA” Caddesi olarak değiştirilmesi talebi de oy birliği ile kabul edildi. Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün, 2872 Sayılı Çevre Kanununun 11.maddesi gereğince düzenlenen 2020 Yılı Evsel Katı Atık Ücret Tarifesinin görüşülmesine ilişkin madde tarife komisyonuna sevk edildi.

Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün, Tapuda; Muğla İli, Fethiye İlçesi, Karagözler Mahallesi, Karagözler Mevkii, 2 pafta, 254 ada, 2 parsel numaralı, 264 m2 yüzölçümlü, niteliği, altında üç üstü iki odalı kargir sahil sıhhiye idaresi olarak tescilli bulunan taşınmaz mülkiyetinin Fethiye Belediyesi’nin %100 hissesine sahip olduğu Fethiye Belediye Hizmetleri Turizm Ticaret Anonim Şirketi’ne 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’nun 342 ve 343 üncü maddeleri uyarınca sermaye artırımı yoluyla ayni sermaye olarak konulması hususunun 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 18/i maddesi uyarınca görüşülmesiyle ilgili madde meclis üyelerinin oylarıyla ‘oy birliği’ ile kabul edildi.  Fethiye Belediyesi tarafından açılan Halk Evi’yle ilgili bu maddeyle ilgili konuşan Karaca, “Biz buranın şartnamesine;  ‘satılamaz ve başkasına kiraya verilemez’ maddesi koyduracağız” dedi.

Halk Evi’nin Fethiye Belediyesi ile İstanbul Aydın Üniversitesi Anadolu Bil Meslek Yüksek Okulu ile birlikte planlanan, Fethiye Koleksiyon Projesiyle ilgili Belediye Başkanı Alim Karaca’ya yetki verilmesine içeren gündem maddesi de oy birliği ile kabul edildi.

Haber/Fotoğraf : Erkan İlik

kasım ayı meclis (1)_640x427 kasım ayı meclis (2)_640x427 kasım ayı meclis (3)_640x427 kasım ayı meclis (4)_640x427

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı