Fethiye Manşet

Fethiye Şikayetlerde Üst Sırada

Şikayetlerde Fethiye Üst Sıralarda Yer Alıyor.

Fethiye’de CİMER, BİMER ve 147’deki şikayetleri aza indirmek, veli memnuniyetini arttırmak ve eğitimde kaliteyi yakalamak amacıyla seminer düzenlendi. Seminer öncesi konuşma yapan Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, “İlçemiz şuanda BİMER, 147 ve CİMER başvuruları konusunda maalesef oransal olarak Muğla’da üst sıralarda yer alıyor” dedi.

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından,Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde ilçede görev yapan okul müdürü, müdür başyardımcıları ve müdür yardımcılarına yönelik seminer düzenlendi. Seminere Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğretim görevlisi Doç. Dr. Bilal Duman, Yard. Doç. Dr. Mehmet Ali Özrer, Öğretim görevlisi Sinan Nalçacı ve öğretim görevlisi Fikret Coşkun katıldı. 4 seans halinde gerçekleşen seminer 1 gün sürdü. Seminerde okul müdürü, müdür başyardımcıları, müdür yardımcıları ve milli eğitim müdürlüğü bünyesinde görevli personel, ‘Stres ve beyin, öğretmen-veli ve yönetici ilişkileri, iletişim ve iyi geçinme alışkanlığı ile beşeri ilişkiler’ konularında eğitim aldı.

Kaya, “CİMER, BİMER ve 147’deki Şikayetleri Aza İndirmeliyiz”

Seminer öncesi konuşma yapan Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, “Seminerin yapılmasında çıkış noktamız şuydu. İlçemiz şuanda BİMER, 147 ve CİMER başvuruları konusunda maalesef oransal olarak Muğla’da üst sıralarda yer alıyor. Dolayısıyla bizi bir takım arayışlara itti bu gerçekler. Dedik ki nasıl bu sorunu çözebiliriz? Bu başvuruları halkımızın okullarla velilerimizin okullarla bizlerle olan iletişimsizliği söz konusu. Burada üniversiteden gelen hocalarımızla bunu tartışma ve fırsata çevirme imkanı bulacağız. CİMER, BİMER ve 147’deki şikayetleri aza indirmek ve veli memnuniyetini arttırmak ve eğitimde kaliteyi yakalamak adına böyle bir çalışma içine girdik” dedi.

Fethiye’nin eğitimde iyi sırada yer aldığına dikkati çeken Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, “Fethiye’nin eğitimde durumu kötü değil. Eğitimde seviyemizi yükseğe çıkarmak için devamlı çalışmak gerekiyor. Bu anlamda bu eğitimlerin çok büyük önemi var. İlçemizde uyuşturucu ile mücadeleden tutunda çalışmamız gereken ciddi alanlar var. Emniyetimiz gece gündüz uyuşturucu ile mücadele ediyor. Size de bu konuda ciddi görevler düşüyor. Evde anne babaya ciddi görevler düşüyor. Bu hepimizin mücadele etmesi gereken çok ciddi bir konu” diye konuştu.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim görevlileri tarafından gerçekleştirilen seminere Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Yapalıal, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya ve okul müdürleri, müdür başyardımcıları, müdür yardımcıları ve milli eğitim müdürlüğü bünyesinde görevli personel katıldı.

Haber-Foto: Hülya Kulalı

23 Ocak 2018 - 9:11 'de eklendi ve 2092 kez görüntülendi.
Etiketler :
MENTEŞE’DEN SONRA BODRUM’DA SERGİ AÇILACAK MENTEŞE’DEN SONRA BODRUM’DA SERGİ AÇILACAK
Şehit Üsteğmen Dalaman’da Toprağa Verildi Şehit Üsteğmen Dalaman’da Toprağa Verildi
Deniz Şehitleri İçin Çelenk  Bırakıldı Deniz Şehitleri İçin Çelenk  Bırakıldı
Aşırı Sıcaklarda Kendinizi Koruyun! Aşırı Sıcaklarda Kendinizi Koruyun!
Arıcıların Konaklama Noktaları Sayısallaştırılıyor Arıcıların Konaklama Noktaları Sayısallaştırılıyor
Fethiyespor’da Transferlere Devam Fethiyespor’da Transferlere Devam
SON DAKİKA HABERLERİ