Fethiye Manşet

Levent Eriş “Yaşlı Denmez!”

Levent Eriş “Yaşlı Denmez!”
04 Ekim 2018 - 14:12 'de eklendi ve 707 kez görüntülendi.

ERİŞ  “GİTMEK İSTESEYDİM, GİDERDİM”

“Takımda Yaşlı  Kadrosu Var” şeklindeki söylentiler ile ilgili  gazetemiz muhabirinin sorusuna yanıt veren Fethiyespor Teknik Direktörü Levent Eriş “Futbol Nüfus Kağıdıyla Oynanmaz” dedi.  “O futbolculara yaşlı denmez, tecrübeli futbolcu denir” diyen Levent Eriş “Her takımda tecrübeli futbolcular vardır. Fethiyespor’da da var. Onlara yaşlı denmez. Tecrübeli futbolcu denir. Fethiyespor’da 30 yaşında 3 futbolcumuz var. Onların tecrübelerine güveniyorum. Futbolda başarı  tecrübe ve fiziksel yeterlilikle olur. Futbol nüfus kağıdıyla oynanmaz. Saha da tecrübe ve zeka konuşur” dedi.

“SUÇUMUZ HEDEFİMİZİ VE VİZYONUMUZU BÜYÜTMEK Mİ ?”

Fethiyespor Teknik Direktörü Levent Eriş haftalık yaptığı basın toplantısında; sosyal medyada yapılan eleştirilerle Fethiyespor’a yön veremezsiniz, dedi. Ligin başından bu güne kadar geçen süreyi değerlendiren Teknik Direktör Levent Eriş açıklamalarında  “senelerdir küme düşmeme mücadelesi veren bir takımın başına geldim ve büyük bir risk aldığımın farkındayım. Geçtiğimiz yıl küme düşen bir takımı kurtardık. Bu sezonda ise hedefimizi  ve vizyonumuzu büyüttük. Suçumuz hedefimizi ve vizyonumuzu büyütmek mi ? Bizi suçlayanlar taşın altına elini bir koysunlar. Cüzi rakamlarla bir takım ortaya koyduk. Başkanımız Fethiyespor bayraklarını tozlu raflardan çıkaracaksınız diye boşuna söylemedi. Yine söylüyorum; bu takım şampiyon olacak” şeklinde konuştu.
“ERİŞ  “GİTMEK İSTESEYDİM, GİDERDİM”

Sosyal medyadan takım için yapılan eleştirilere de değinen  Eriş  “transfer teklifi ile ilgili olarak ta “gitmek isteseydim, giderdim” diye konuştu. “Benim için Futbol sadece para ile oynanan bir oyun değil bazı şeyleri de irdelemek lazım. Kusura bakmayın aç ayıda oynamaz” diyen Eriş bazı takımlardan örnek vererek  aynı grupta mücadele ettiğimiz bir takımın oyuncularının 4 haftalık primlerini alamadıkları için antrenmana çıkmadıklarını ancak Fethiyespor’da böyle bir sorunun geldiğim günden beri hiçbir şekilde yaşanmadığını” ifade etti. Eriş konuşmasında “Maalesef ki; geçmişte Fethiyespor’un adını çıkarmışlar yazın almak istediğimiz bazı futbolcuları aradık, davet ettik, geldiler ama alamadık. Başkanımız bu konuda çok büyük bir mücadele veriyor. Tüm kötü imajları sileceğiz bambaşka bir Fethiyespor olacak” dedi.

“TAŞIN ALTINA ELLERİNİ KOYSUNLAR”

Fethiyespor Teknik Direktörü Levent Eriş  düzenlediği basın toplantısında “28 kişilik bir kadroya sahibiz, bu kadroda geçen yıldan kalan çocuklarımız ve bu yıl kadroya dahil ettiğimiz evlatlarımız var.  4 haftalık süreçte sonuç olarak istediğimiz puanları alamadığımız bir gerçek. Oyun olarak bu 4 haftalık süreçte Darıca maçını değerlendirdiğimizde; Darıca maçında da 36. dakika ilk korneri atan bir rakibe karşı oynadık. O dakikaya kadar oyunun tek hakimi bizdik, bu maçta da futbolun garipliğini ve enteresanlığını yaşadığımız bir maçtı.  Memnun muyduk asla değildik, bize yakışan bir tablomuydu asla değildi. Bu sonuç Fethiyespor olarak kendimize yakıştıramadığımızı ifade ettik zaten. İlk dört maçta alınan iki puan hiç beklediğimiz bir sonuç değil. İrdelediğimiz zaman bunun sonuçlarını bir çok sebeplere bağlayabiliriz. İnsanlar istedikleri zaman bir çok bahane üretirler. Ben büyük bir risk alarak bu takımın başına geldim. Bu sürede verdiğimiz emekler yaptıklarımızın Fethiyespor’un gözünden kaçtığını düşünmüyorum. Geçen yılki süreci nasıl yaşadığımızı, Allah’la biz biliyoruz. Senelerdir küme düşmeme mücadelesi veren Fethiyespor’dan bahsediyoruz. Bu sürede kimseye minnet etmeden bu yürekli oyuncularımız ve yönetimimizle bu takımı ligde tuttuk. Bizim suçumuz vizyon büyütmek mi, bizim suçumuz bu takım şampiyonluğa oynayacak demek mi.   Ligde bulunan sıralamayı ben şimdiye kadar çalıştığım takımlarda yaşamadım. Ben bu sıralamaları hep tersinde yaşadım. Ben şimdiki bu sıralamayı ne kendime ne de kurduğumuz takımın kalitesine yakışmadığını bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Biz Fethiyespor ile vizyonu büyüttük ve önümüze bir takım hedefler koyduk. Bu 5 maçlık sonuçlar bu hedeflerin neticesi değil. Sizlerde takdir edersiniz ki; 30 hafta lider olup ta şampiyon olamayan takımlar var. Bu süreçleri biz işkembeden atmıyoruz ve samimi bir şekilde ifade ediyoruz.  Biz bu sözleri verirken  Başkanımız Mustafa Ferizcan, yönetimim kurulumuz ve ben kendi adıma söylerken sezon başından bu yana takımın ekonomik sorunlarının düzeltilmesini istemiştim. Şimdi o konuşanlar şimdi birazcık taşın altına ellerini koysunlar. Kimse laf kalabalığı yapmasın bu takımın geçen yıldan buyana yaşadığı sıkıntıları bir irdelesinler.  Öğle dışarıdan biliyormuş gibi kimsenin birşeyler söyleme hakkı olduğunu düşünmüyorum. Biz oyuncularımız ile birlikte büyük bir sevgi takımı oluşturduğumuzu geçen yıldan buyana söylüyorum. Biz kulübün itibarını göklerde tutmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu güne kadar en ufak bir ekonomik sıkıntıdan sorun yaşanmadı. Görüyorsunuz 4 haftalık prim verilmedi diye Urfa takımı oyuncuları antrenmana çıkmıyor.  8 aydan buyana ben bu takımın başındayım. Fethiyespor’da böyle bir sorun yaşandı mı. Birazda bardağın dolu tarafından bakılmalı. Fethiyespor, Urfaspor takımından daha iyi ekonomik olarak ise hayır. Urfaspor takımının bir oyuncusu bizim 8 oyuncumuza bedel. Samsunspor 30 trilyonluk takım, biz bu kadar ödenmemiş cüzi rakamlarla bir takım kurduk.

“YÖNETİMDE GÖREV ALMIYORLARSA VURUN ABALIYA”

Hala bakıyoruz ahkam kesenler var. Burada bilmişlik yapanlar biraz daha elini vicdanına koysun. Biz kulüp yönetimi ve belediye başkanımızın verdiği destek ile yürümeye çalışıyoruz. Bunun dışında destek yok. Nerde kaldı Fethiyespor’u sevenler, kulüpte görev alıyorlarsa Fethiyesporlular; yönetimde görev almıyorlarsa vurun abalıya. Bu kadar güzel ilçenin güzel insanları bence; Fethiyespor’a çok daha fazla sahip çıkmalılar diye düşünüyorum. Bu sözler dışarıdan gelen ve 8 aydan beri takımın başında olan ve takımın ligde kalmasında bir faktör olan kişi olarak söylediklerim.   Ben ne yöneticiyim nede idareceyim, ben bu futbol takımının patronuyum.  Onun dışında beni ilgilendiren bir konu yok. Ben futbol takımının başarılı olması için gerekeli vecibelerinde yerine getirilmesi gerekiyor. Ben oyuncularımın bu kadar hakarete maruz kalmasını kaldıramam. Bu yolda başarıyı da,  başarısızlığı da bir takım faktörler belirler.  Bazı şeylerin nedenleri vardır. Burada  tamamen geçirdiğimiz amatörce bir dönem var.   Burada Belediye başkanımızın inanılmaz insani karakterine yaptıklarına inandığım ve güvendiğim için çok sevdiğim için ,aynı zamanda başkanımız Mustafa Ferizcan’ın vizyonu ile birlikte bu takımı şampiyon yapmak için kaldım.Yoksa ben her yere gidebilecek ve her gün de bir teklif alabilecek bir yapıya sahibim” dedi.

ERİŞ “BUGÜN YİNE ŞAMPİYON OLACAĞIZ DİYORUM”

Gitmek isteseydim giderdim diyen Levent Eriş  “Sizce; İlk 4 hafta da istenilen bir başarıyı yakalayamamış bir teknik direktöre, hem PTT liginden, hem de diğer  grupta bir başka takımdan teklif geliyorsa; Bu tekliften insan onur duymaz mı ?  Ben gitmek isteseydim giderdim. Gümüşhane’de lider takımı bırakıp burada görev aldıysam, gitmek isteseydim  giderdim.  Benim gitmek gibi bir düşüncem olmadı. İnsanlar sosyal medyadan istediklerini yazarak insanları yönlendirmeye çalışıyor. Bu güne kadar beni para ile satın alacak  bir kulüp çıkmadı. Bu tür ahkam kesenler daha bizi tanımamışlar.  Ben hiç bir zaman gitmek gibi bir düşünce içinde olmadım. Evet; beni aradılar ben bunu başkan ve yönetim kurulu üyelerine bildirdim. Yönetim ayrılmak ile ilgili bir durumun söz konusu olmadığını söylediler, bende kendilerine teşekkür ettim. Böyle bir şeyin olmadığını söyledim.  Eğer istenmiyorsam şimdiye kadar verdiğim amatörce mücadeleyi bir kenara koyar, profesyonelce oturur konuşur yollarımızı ayırır. Ben buraya ismimi koydum. Küme düşmenin en güçlü adayı olan bir takıma geldim. Bugün yine şampiyon olacağız diyorum. Laf üretmek için söylemiyorum. Benim ihtiyacım yok. Ben çok şampiyonluklar yaşadım. Çok kümede düşmeye oynayan takımı aldım yukarılara taşıdım. Sayın Başkan raflardan bayrakları çıkarın kelimesini kullanırken , bende şampiyon olacağız derken şehrin ileri gelenlerinin bu takıma sahip çıkacağını hesap ederek söyledik.  Elbette futbol sadece para ile oynanan bir oyun değil. Ancak kusura bakmayın aç ayıda oynamaz. Birazda bunu da irdelemek lazım. Bu güne kadar  insanlar evine ve ailesine ekmek götürmek için mücadele verdi. Bu mücadelenin bir takım nedenleri olur diye düşünüyorum. Biz desteğin daha fazla olması gerektiğini ifade ediyoruz” dedi.

levent eriş_640x427

Etiketler :
Bu Kitap Başucu Kitabıdır
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER