Fethiye Manşet

“Demokrat Parti Demokratik Hayatın Başlangıç Noktasıdır”

“Demokrat Parti Demokratik Hayatın Başlangıç Noktasıdır”
06 Ocak 2014 - 20:31 'de eklendi ve 112 kez görüntülendi.

Demokrat Partinin kurulunun 68. Yıldönümünde eski ilçe başkanlarından Atınç Koylu, basın açıklaması yaptı. Koylu açıklamasında, Demokrat Parti’nin gelişim sürecinden bahsederek hayatını kaybedenlere de rahmet diledi. Koylu açıklamasında; “Bugün Demokrat Parti’nin kuruluşunun 68.yıldönümü. 7 Ocak 1946’da kurulan ve kurulduktan dört yıl sonra, 14 Mayıs 1950’de yapılan seçimlerde 27 yıllık tek parti dönemini sona erdirerek genç Türkiye Cumhuriyeti’nde ilk defa serbest seçimle iktidarı kazanan DEMOKRAT PARTİ, Türk siyasi hayatında çok partili dönemi açmış, demokratik hayatın başlangıç noktası olmuştur.

Kuruluşunun 68. Yıldönümü olan bu günlerde Türkiye’nin içinde bulunduğu durum, demokrat, kalkınmacı, çağdaş, toplumun tüm kesimlerine saygılı, inançların kutsallığına değer veren, hürriyetçi bir merkez partisi olarak DEMOKRAT PARTİ ’ye olan ihtiyacı ortaya çıkarmaktadır.

DEMOKRAT PARTİ’nin logosu olan DEMİRKIRAT, sadece bir siyasi parti simgesi değil, aynı zamanda tarih boyunca göçlerinde, savaşlarında, ekonomisinde milletimize hizmetler vermiş AHAL TEKE ATINI, Peygamberimizin, Hz.Ali’nin DÜLDÜL’ünü, Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’a Topkapı’dan girerken üzerinde olduğu KÜHEYLAN’ı, Mustafa Kemal’in SAKARYA’sının da simgesidir.

DEMOKRAT PARTİ, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Milli Mücadele için halkı teşkilatlandıran Galip Hoca – Celal Bayar’ın, halkı düşmana direnişe teşvik için 1920 yılının Kasım ayında Kastamonu’daki Nasrullah Camisi’nde ve birçok diğer yerlerde verdiği ateşli vaazlerle halkı ikna eden Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un, Türkiye’yi yenidünyada aktif güç haline getirme mücadelesi vermiş Adnan Menderes’in ve milletimizin siyasi fikirlerinin eseridir.

DEMOKRAT PARTİ, milletimizin demokrasi, hürriyet, kalkınma, refah, huzur, barış, hoşgörü, çağdaşlık ve ilericilik rüyasını gerçekleştirme, inançlarının teminat ve millete hizmet adresidir.

İçinden birçok parti doğmuş olan DEMOKRAT PARTİ’nin tekrar toplanma merkezi olma zamanı gelmiştir, zira ülkemizin buna ihtiyacı vardır.

Unutulmamalıdır ki, DEMOKRAT PARTİ, şu an bu satırları okuyan birçok kişinin anasının, babasının, dedesinin, nenesinin oy verdiği bir siyasi hareketin başlangıcı ve devamıdır, ADALET PARTİSİ’dir, ANAVATAN PARTİSİ’dir, DOĞRU YOL PARTİSİ’dir. Fikirleriniz, siyasi görüşleriniz ne olursa olsun size en yakın siyasi oluşumdur, her ne kadar ŞAPKALILAR, ÇARIKLILAR diye bilinse de, Türkiye’nin ilk kadın valisini, ilk kadın Başbakanını da çıkaran çağdaş bir siyasi zihniyetin partisidir.

Geçmişte ülkemizde turizm, sanayi, tarım ve enerji üretim tesisleri, yollar, limanlar, havaalanları yapmış DEMOKRAT PARTİ, bugün de kalkınmacı ve hizmet odaklı düşüncesini, yerelde FETHİYE BELEDİYESİ’nde bugüne dek yapılmış güzel hizmetleri daha da büyüterek ve geliştirerek devam ettirecektir.

DEMOKRAT PARTİ, ülkemiz için olduğu kadar FETHİYE BELEDİYESİ için de doğru tercihtir.

DP’nin Kuruluşunun 68.yıldönümü olan bugünde milletimize hizmetler vermiş tüm asker, devlet ve siyaset adamlarımızın yanısıra, bu vesile ile ölüm yıldönümü geçen hafta olan, 31 Aralık 1961’de vefat etmiş, Türkiye’ye büyük hizmetler vermiş, ancak mağdur edilmiş AHMET TEVFİK İLERİ’yi de rahmet ve minnetle anıyorum.”dedi.(FG)

SONY DSC

Etiketler :
Bu Kitap Başucu Kitabıdır
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER