Fethiye Manşet

Damat Gelini Almaya TIR ile Gitti

Damat Gelini Almaya TIR ile Gitti
20 Kasım 2017 - 9:08 'de eklendi ve 773 kez görüntülendi.

Tır ile Gelin Alma!

Fethiye’de gelin almaya giden damat, düğün arabası olarak otomobil yerine tırı gelin arabası yaptı.  Direksiyonunda damat, damadın yanında ise gelinin bulunduğu tır, vatandaşlar tarafından şaşkınlıkla izledi. Türk bayrakları ve renkli şeritlerle süslenerek gelin arabası yapılan tırın direksiyonuna geçen Erhan Tüfekçi (28) konvoyla Tuzla Mahallesi’nde oturan gelin Birsen Karadenizli’nin (27 ) evine geldi. Geline otomobille geleceğini söyleyen damadı tırla gören gelin Birsel, büyük şaşkınlık yaşadı. Dualar eşliğinde baba evinden uğurlanan Karadenizli, yakınlarının yardımıyla süslenen ve damat Tüfekçi’nin kullandığı tıra bindi. Tırla cadde ve sokaklarda gezen çifte, damadın arkadaşları tır ve araçlar ile eşlik etti. Tırlar ve diğer araçlardan oluşan şehir içinde konvoy yaparak düğünün yapılacağı salona hareket etti. Gelin arabası olan tırın şehir içindeki konvoyu, vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi ve cep telefonlarıyla kaydedildi.

Biz Fethiye bölgesinde inşaat lojistik işleriyle uğraşıyoruz diyen damat Tüfekçi, yaptığı açıklamada “Herkes normal arabayla yapıyor, bizde önceden atalarımız atla, eşekle yaparmış bu işleri, aslını inkar eden bizden değildir. Bizde mevcutta kullandığımız araçlarla konvoy halinde yapalım dedik güzelde oldu, hoşumuza da gitti. Konvoy kendi araçlarımızdan oluştu, diğer arkadaşların hepsi yolda işte olduğu için mecburen sadece kendi araçlarımızla yapabildik. Tepkiler güzel, görenlerin çok şaşırdıklarını” söyledi. Tüfekçi Yenge Hanım bilmiyordu bir sürpriz yapmış olduk. Ona normal gelin arabası diye söyledik ama şimdi biraz daha hayata yükseklerden seyredecek bu şekilde” dedi.

Gelin Karandenizli ise “Evet benim için sürpriz oldu, çok mutlu oldum. İlk defa bindim o da gelinliğimle nasip oldu artık diye konuştu.

Haber/Foto: Bahadır Konuk

gelin alma (4)_640_427 gelin alma (5)_640_427 gelin alma (7)_640_427 gelin alma (8)_640_427

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER