Fethiye Manşet

CHP’nin 94. Kuruluş Yıldönümü Kutlandı

CHP’nin 94. Kuruluş Yıldönümü Kutlandı
11 Eylül 2017 - 8:55 'de eklendi ve 134 kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisinin kuruluş yıldönümü tüm Türkiye’de olduğu gibi Fethiye’de de coşkuyla kutlandı. CHP Fethiye İlçe Başkanlığı tarafından Cumhuriyet Meydanı Atatürk anıtı önünde düzenlenen kutlama töreni ve etkinliğine yoğun bir katılım oldu.

“Bizler Chp’ Nin Onur Ve Varisleriyiz”

CHP Fethiye ilçe teşkilatı 94. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle, Cumhuriyet Meydanı, Atatürk anıtı önünde tören düzenledi. Törene, CHP Fethiye ilçe başkanı Ali Özgür Kullukçu ve ilçe yönetimi, CHP Fethiye Kadın ve Gençlik kolları yönetimleri ile üyeleri, CHP Muğla eski milletvekillerinden Sami Gökmen, Ali Cumhur Yaka ile Ali Döğerli’nin eşi ve çocukları, bazı sivil toplum kuruluşları başkan ve üyeleri ile belediye meclis üyeleri ve partililer katıldılar. Tören CHP Fethiye ilçe başkanı Ali Özgür Kullukçu’nun Atatürk anıtına çelenk sunumuyla başladı. Ardından, bir dakikalık saygı duruşunda bulunulup, istiklal marşımız söylendi. Günün anlam ve önemi hakkında konuşma yapan CHP Fethiye ilçe başkanı Ali Özgür Kullukçu, CHP’ nin 94. Kuruluş yıl dönümünü hatırlatıp, hepimizin o günlere gitmesi lazım dedi. Kullukçu ‘’ Kuvay-i Milliye’den gelen CHP, Türkiye Cumhuriyeti devletini kurup, devrimleri Gazi Mustafa Kemal sayesinde yapıp, batı medeniyeti ülküsüne kavuşturmak için tüm enerjini göstermiştir” dedi. Kullukçu “ikinci genel başkanımız İsmet İnönü sayesinde ikinci dünya savaşında yer almamış, Türkiye Cumhuriyeti Devletini çok partili siyasete sokmuştur ve seçimi kazanan iktidara, teslim etmiştir. Bizler CHP’ nin onur ve varisleriyiz” dedi.

Konuşmasına devam eden ilçe başkanı Ali Özgür Kullukçu “1970’ler de Bülent Ecevit’ in bir CHP’li olarak, dağlara taşlara adını Karaoğlan olarak yazdırdığını, kısa süreli bu CHP iktidarında, Türk milletine nasıl hizmet edilmesi gerektiğini göstermiştir. 12 Eylül’ de partimizin kapatılması ve Deniz Baykal’ ın CHP genel başkanı olarak yine millete hizmeti unutulamaz” dedi. Kullukçu konuşmasının son bölümünde de “CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ nun, 15 yıllık AKP istibdat dönemine her türlü başkaldırış, adalet yürüyüşü, mitingi ve kurultayı ile ortadadır. CHP Fethiye ilçe teşkilatı olarak, bizde bu sürecin içindeydik. CHP adaleti, Türkiye’ de milletle birlikte yerleştirmek istiyor. 2019’ da yeniden iktidar olup, Türkiye Cumhuriyeti’ n de, adaleti milletimize yeniden sağlayacağına inanıyorum” dedi. Kullukçu; Fethiye de CHP ilçe başkanlığı yapmış tüm merhumların isimlerini sayarak, rahmet ve şükran  dileyerek konuşmasını tamamladı. CHP kuruluş yıldönümü nedeniyle, parti ilçe binasında partiye yeni katılan vatandaşlara rozet töreni düzenlendi. Rozetleri ilçe başkanı Ali Özgür Kullukçu ve kadın kolları başkanı Ayşe Kestep ile diğer ilgililer taktı.

Haber / Foto: Hakan Çelikdemir

CHP’nin 94. Kuruluş Yıldönümü Coşkuyla Kutlandı (2)_640x427 CHP’nin 94. Kuruluş Yıldönümü Coşkuyla Kutlandı (3)_640x427 CHP’nin 94. Kuruluş Yıldönümü Coşkuyla Kutlandı (5)_640x427

Etiketler :
Bu Kitap Başucu Kitabıdır
SON DAKİKA HABERLERİ
Oscar Rent A Car
İLGİLİ HABERLER