Fethiye Manşet

Bu karikatür sergisi çok konuşulur…

Bu karikatür sergisi çok konuşulur…
03 Şubat 2014 - 17:26 'de eklendi ve 103 kez görüntülendi.

Bu karikatür sergisi çok konuşulur…

Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi’nin 10. yıl etkinliklerine karikatür sergisi de damgasını vurdu. Fethiye protokol temsilcilerinin yer aldığı karikatürlerin en dikkat çekeni Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ve bir teyzeden oluşan karikatürdü. Başkan Saatcı’nın geçtiğimiz günlerde astırdığı afişler sonrası yaşadığı mağduriyet FBKM sanatçıları tarafından karikatürize edildi.

Karikatürde yer alan yazıda Saatcı yaşlı teyzeye, “Kurban bayramınız Pirozbi Teyze” diyerek seslenirken Teyze ise, “Behçet oğlum ne dedin anlayamadım!” cevabını veriyor. Teyze’ye verdiği cevaplar sırasında elini kalbine götüren Saatcı, “Sen rahat ol Teyze. Ne demek istediğimi birileri de anlayamadı zaten!!” diyerek manidar bir cevap veriyor. Nurdan Karakaş Genç’in imzasıyla yapılan sergide aynı zamanda Fethiyespor’un Fenerbahçe’yi Ziraat Kupası’nda elediği maçla ilgili de karikatürler de yer alıyor.  Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, Garnizon Komutanı Faruk Akıncı, Emniyet Müdürü Hüseyin Kocabıyık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gültekin, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın eşi Nesrin Saatcı’nın da değişik simalarda karikatürize eden eserler katılımcılar tarafından tam not aldı.

Bu karikatür sergisi çok konuşulur… (1)_320x480 Bu karikatür sergisi çok konuşulur… (3)_640x427 Bu karikatür sergisi çok konuşulur… (5)_320x480

Etiketler :
Bu Kitap Başucu Kitabıdır
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER