Fethiye Manşet

Başkan Saatcı’ya Çamköy’den tam destek!

Başkan Saatcı’ya Çamköy’den tam destek!
06 Ocak 2014 - 20:28 'de eklendi ve 109 kez görüntülendi.


“Adam olmayana partisi ne yapsın?”

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’ya bir destekte Çamköy beldesi ve Eldirek köyünde yaşayan vatandaşlardan geldi. Destek vermek amacıyla Çamköy’de bir araya gelen yaklaşık 80 kişi Başkan Behçet Saatcı’ya ziyarette bulundular. Meclis salonunda samimi ortamda geçen ziyarette vatandaşlar Başkan Saatcı’nın yaptığı hizmetleri gördüklerini ve 30 Mart’taki yerel seçimde destekleyeceklerini söylediler. Saatcı ise, “Bazı arkadaşlarda diyorlar; ‘Bizim partimiz bu. Geldik mi bunu yapacağız’ Allah’ınızı severseniz, elinizi vicdanınıza koyun. Parti midir iş yapan?   Yoksa adam mıdır? Belediye başkanı A partisinden diye, A partisindeki bütün belediye başkanları başarılı mı olmuştur? B partili diye bütün belediye başkanları başarılı mı olmuştur. Adamsa adamdır. Değilse de değildir. Adam olmayana partisi ne yapsın?” dedi.

 

Çamköy’de toplanan kalabalık Fethiye Belediyesi’ne gelerek Başkan Saatcı’yı ziyaret ettiler. Açık şekilde Saatcı’ya destek vereceklerini söyleyen Çamköylüler, “Yapılan hizmetleri Çamköy’den görüyoruz” dediler. Çamköy’den gelen vatandaşlar adına konuşan Yılmaz Kısa, “Başkanımıza uzun bir zamandır gelmek istiyorduk. Başkanımızın Çamköy’den yaptığı hizmetleri takip ediyorduk. Bu seçimde Çamköy halkı olarak arkasında olup,  hep beraber omuz omuza bu seçimleri Başkanımıza destek vererek geçireceğiz” dedi.

 

Çamköy’lü olan ve misafirleri karşılayan Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz Cesur ise, “Çamköy’ün en eski sülalesi biziz. Soyadı Can olanlar, Güldür olanlar, Kısa olanlar, Olçak olanlar hepsi bizim akrabalarımızdır. Bizim akrabalarımızla herhangi bir problemimiz olmaz. Her zaman bizle beraberlerdir” dedi.

 

Cesur, “Üzerine farz olmadığı halde Belediyemiz,

Lise yaptırıyor. Sağlık Ocağı yaptırıyor”

Fethiye’den her yıl 200 trilyon verginin Ankara’ya gittiğini ifade eden Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz Cesur, “Her yıl Fethiye’den 200 trilyon vergi Ankara’ya gitmektedir. Bunun 10 triyonu Fethiye’ye dönse çok güzel işler Fethiye’de yapılır. Şimdi bakın Fethiye Belediyesi, Fen Lisesi yaptırdı. Belediyemiz Sağlık Ocağı yapıyor. Bu vekillerimizin ve ilgili bakanlıklarımızın ayıbıdır. Şimdi Fethiye’mizde olimpik yüzme havuzu yapılsa kötü mü olur. Gençlerimiz için son sistem spor salonu yapılsa kötü mü olur. Biz bu işleri de yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

“Biz bunu hak edecek bir şey yapmadık”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, “Ben sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Dağın dip tarafını bu memleketin gerçek yerleri olarak görüyoruz. Bizlerde buraya geleli 100, 150 yıl oldu. Biz Çamköy’ü, Karaçulha’yı, Esenköy’ü, Bozyer’i, Eldirek’i hep bir olarak baktık. Allah nasip ederse Mart’ın sonundan itibaren sizlerin bizlere verdiği bu destek sürdüğü sürece Allah’ü Teâla bizlere bu görevi nasip ederse bu bölgede olup, o bölgelerde olmayan tüm eksikleri hep beraber gidereceğiz. Tabi ki siyaset bizim bakış açımız hizmetten başka hiçbir şey değil. 3 dönem belediye başkanlığı görevinde bulunan birisi olarak benim için bu iş çokta elzem değil. Hiç ummadığımız bir zamanda bulunduğumuz evde, bulunduğumuz yerde, bulunduğumuz partide bize tepki kondu. Ve biz bu tepkiyi hak edecek hiçbir şey yapmadık. Buna Allah şahit. Biz partimizin bu muamelesini hak edecek hiçbir şey yapmadık. Bizimle alakalı geçmişe dönük bir hesap varmış ki, bizim hesabımız böyle kesildi. Bizim dünle işimiz yok” dedi.

 

“Adam olmayanı partisi ne yapsın?”
Hizmetin partiyle alakası olmadığını dile getiren ve işi kişinin yaptığını dile getirerek konuşmasını sürdüren Saatcı, “Bazı arkadaşlarda diyorlar; ‘Bizim partimiz bu. Geldik mi bunu yapacağız’ Allah’ınızı severseniz, elinizi vicdanınıza koyun. Parti midir iş yapan?   Yoksa adam mıdır? Belediye başkanı A partisinden diye, A partisindeki bütün belediye başkanları başarılı mı olmuştur? B partili diye bütün belediye başkanları başarılı mı olmuştur. Adamsa adamdır. Değilse de değildir. Adam olmayana partisi ne yapsın. O yüzden terazi sizin elinizde arkadaş. Herkes kendi seçimini Allah izin verirse kendisi yapacak” ifadelerini kullandı.

 

“2, 3 aydır cenaze cenaze, düğün düğün koşturanları da halkımız ayıracak”

Vatandaşlarla sohbet havasında geçen konuşmasını sürdüren Saatcı, “İşinizden aşınızdan vaktinizi ayırarak bizlere geldiniz. Bizlere destek vermek için geldiniz. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Siz bizden erken davrandınız. İstediğiniz her dakika sizlerin emrindeyiz. Yalnız şunun adını da bir koyalım. Arkadaş düğününüz olduğunda gelmişizdir. Cenazeniz oldu mu gelmişizdir. Yolda gördük mü kucaklaşmışızdır. Buraya geldiğinizde kapımız her zaman açıktır. 15 yıldır bu işi iyi, kötü yapan bir adamla 2, 3 aydır cenaze cenaze, düğün düğün koşturanları da halkımız ayıracak. Ben dün neysem bugünde oyum. Bunun da adını doğru belirleyelim. Bu benim cenazeme, düğünüme geldi diye değerlendirecekseniz ona da lafım yok. Hepinize saygılar sunuyorum” şeklinde konuştu.(FG)

çamköy'den destek ziyareti (1)_640x425 çamköy'den destek ziyareti (2)_640x425 çamköy'den destek ziyareti (3)_640x425 çamköy'den destek ziyareti (4)_640x425 çamköy'den destek ziyareti (5)_384x480 çamköy'den destek ziyareti (6)_640x425 çamköy'den destek ziyareti (12)_640x425 çamköy'den destek ziyareti (13)_640x425

Etiketler :
Bu Kitap Başucu Kitabıdır
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER